Connect with us


Oyun Haberleri

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Oyun dünyasının en beklenen yeni nesil oyun konsollarından biri olan PlayStation 5 ve PlayStation 5 Dijital Versiyonunun fiyatı ve çıkış tarihi resmi olarak yayınlandı.

Zaman:

Tarih:

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan ve her yıl devasa gelirler elde eden Japonya merkezli Sony, birçoğunuzun da bildiği gibi uzun yıllardır oyuncuların karşısına oldukça iyi bir çözüm olarak çıkan PlayStation serisi üzerinde hızla çalışıyor. Seneler geçtikçe yeni oyunlara ayak uyduran ve oyuncuların her türlü oyunu kaliteli bir şekilde oynamasını sağlayan oyun konsolu serisi PlayStation, bu yıl da yeni bir konsol ile oyuncuların karşısına çıkıyor.

Çok uzun bir süredir oyuncuların merakla beklediği yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5‘in çıkışı artık çok daha yakın. Dünya çapında milyonlarca oyuncunun merakla beklediği ve fiyatı da büyük merak konusu olan PlayStation 5, artık tamamen ortaya çıkmaya başladı. PlayStation 5’in fiyat etiketi resmi olarak PlayStation blogunda yayınlanırken, aynı zamanda cihazın çıkış tarihi de belli oldu.

16 Eylül’de, yani dün gerçekleştirilen etkinlikte tanıtılan fiyatlar, etkinliğin ardından PlayStation resmi blogunda da yayınlandı. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, bu yılın en çok beklenen oyun konsollarından olan PlayStation 5 ve Xbox Series X, aynı fiyat etiketleriyle satışa sunulacak. Birçoğunuzun da bildiği gibi Xbox Series X oyun konsolu, geçtiğimiz günlerde 499 Euro ve 499 Dolar fiyat etiketleriyle satışa çıkmıştı. Ardından konsolun Türkiye fiyatı da belli olmuştu. İşte şimdi de PlayStation 5’in fiyat etiketi açıklandı.

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı Oyun dünyasının en beklenen yeni nesil oyun konsollarından biri olan PlayStation 5 ve PlayStation 5 Dijital Versiyonunun fiyatı ve çıkış tarihi resmi olarak yayınlandı.

PlayStation tarafından yapılan resmi fiyat açıklamalarına göre bu sene 2 oyun konsolu büyük rekabet içerisinde olacak. Çünkü hem PlayStation 5, hem de Xbox Series X tamamen aynı fiyatlarla, 499 Euro ve 499 Dolar fiyat etiketleriyle satışa çıkacak. ABD, Kanada, Japonya, Meksika, Avustralya, Güney Kore ve Yeni Zelanda ülkelerinde 12 Kasım‘da satışa sunulacak olan yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, diğer tüm ülkelerde 19 Kasım‘da satışa sunulacak. Yani Türkiye’de yeni nesil oyun konsoluna 19 Kasım tarihinden itibaren sahip olabileceğiz.

Benzer içerik:  Sony, PlayStation 4 Satış Rakamlarını Açıkladı

Diğer bir yandan hem Xbox’ın, hem de PlayStation’ın bir alt konsolu olan versiyonlara baktığımızda, PlayStation 5’in dijital versiyonunun 399 Euro olduğunu görürken, Xbox Series S’in de 299 Euro olduğunu görüyoruz. Yani markaların alt konsolları arasında büyük bir fiyat farkı var diyebiliriz. Diğer bir yandan Xbox Series X’in Türkiye fiyatı belli olduğundan dolayı, aynı şekilde PlayStation 5’in de Türkiye fiyatı da neredeyse belli oldu diyebiliriz. Türkiye’ye genel olarak Euro bazında giriş yapan oyun konsolları, ülkemize 499 Euro üzerinden giriş yapacak. Xbox Series X’in Türkiye fiyatının 7.499 TL olarak belirlenmiş olması, PlayStation 5’in de aynı fiyatta olacağı anlamına gelebilir.

PlayStation 5 Fiyatı

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı Oyun dünyasının en beklenen yeni nesil oyun konsollarından biri olan PlayStation 5 ve PlayStation 5 Dijital Versiyonunun fiyatı ve çıkış tarihi resmi olarak yayınlandı.
  • PlayStation 5: 499 Euro
  • PlayStation 5 Dijital Versiyon: 399 Euro
  • PlayStation 5 Vergiler Hariç Fiyatı: 4.440 TL+vergiler
  • PlayStation 5 Olası Türkiye Fiyatı: 7.499 TL

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir