PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Milyonlarca oyuncunun merakla beklediği yeni oyun konsolu PlayStation 5'in çıkış tarihi ve fiyat bilgisi sızdırıldı.
 PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Milyonlarca oyuncunun uzun zamandır merakla beklediği ve geçtiğimiz zamanlarda Sony tarafından tanıtılan oyun konsolu PlayStation 5‘in detayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Yenilikçi tasarımı ve aksesuarlarıyla dikkat çeken PlayStation 5, oldukça iyi oyunlar ile çıkış yapacak.

Gran Turismo 7, GTA 5, Solar Ash gibi dikkat çeken oyunlar ile birlikte çıkış yapacak olan PlayStation 5, kulaklık, sanal gerçeklik gözlüğü, oyun kolu ve kumandası gibi özel aksesuarlar ile birlikte satışa çıkacak. 12 Hazian 2020’de tanıtılarak milyonlarca oyuncunun dikkatini çekmeyi başaran PlayStation 5 için Sony tarafından herhangi bir çıkış tarihi verilmemişti.

Sony’nin, aksesuarlar ve oyun konsolu için tarih ve fiyat bilgisi vermemesi oyuncuları hayal kırıklığına uğratsa da, bu konuda pek çok iddia ortaya atıldı. Daha önce Sony’nin PlayStation 5’i tanıtacağı tarihi doğru bir şekilde sızdıran IronManPS5 isimli Twitter kullanıcısı, bu sefer de PlayStation 5 ve aksesuarlarının çıkış tarihini açıkladı. Bunun yanında bir de fiyatlarını belirtti.

PlayStation 5

IronManPS5’in iddialarına göre PlayStation 5 ve dikkat çekici aksesuarları, 5 ay sonra yani Kasım ayında çıkış yapacak. PlayStation 5’in normal versiyon ve digital edition olmak üzere 2 farklı opsiyon olarak çıkacağını söyleyen IronManPS5, konsolun 14 Kasım‘da Japonyada satışa çıkacağını aktardı.

Kuzey Amerika ve Avrupa‘da ise konsolun 20 Kasım’da çıkış yapacağını belirtti. Diğer bir yandan 20 Kasım tarihinde sadece PlayStation 5 değil, kulaklığı, sanal gerçeklik gözlüğü, kumandası ve oyun kolu da satışa sunulacak. Dikkat çeken bu bilgilerin yanında IronManPS5, ürünlerin fiyat bilgisini de aktardı.

İlgili İçerik  Travis Scott, Yeni Klibinde Cybertruck ve Cyberquad Kullandı

İddialara göre PlayStation 5 Digital Edition 399 Euro fiyat etiketiyle satışa sunulacakken, PlayStation 5 normal sürümü ise 499 Euro oalcak. Yani arada 100 Euro’luk bir fark olacak. Ayrıca aksesuarlara bakacak olursak PS5 Dualsense oyun kolu 59,99 Euro üzerinden satışa sunulacak. PS5 Pulse 3D Bluetooth kulaklık ise 179 Euro fiyat etiketine sahip olacak. Diğer aksesuarların fiyatı ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkacak.

  • PlayStation 5 Kamera (HD): 59.99 Euro
  • PlayStation 5 Kumanda: 29.99 Euro
  • PlayStation 5 Şarj İstasyonu: 29.99 Euro
  • PlayStation 5 Ayağı (Dikey): 19.99 Euro

Ayrıa IronManPS5’in de paylaştığı bu bilgiler, daha önce Amazon’da ortaya çıkmıştı. Amazon’un Fransa sitesinde rotaya çıktığı iddia edilen bilgilere göre konsolun 20 Kasım’da ortaya çıkacağı söylenmiş ve normal versiyonun 499 Euro olacağı belirtilmişti. İlgili haberlere de aşağıdaki bağlantılardan gidebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan League Of Legends Kitle Kontrol Nedir ve Nasıl Engellenir? başlıklı makalemizde Kitle Kontrol Nasıl Engellenir, Kitle Kontrol Nedir ve League of Legends Kitle Kontrol hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın