PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi, Amazon’da Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan PlayStation 5'in fiyatı ve çıkış tarihi, Amazon'un Fransa web sitesinde ortaya çıktı.
 PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi, Amazon’da Ortaya Çıktı

Milyonlarca oyuncunun ilgi odağı haline gelen ve geçtiğimiz günlerde tanıtılan PlayStation 5, Fransa‘nın Amazon web sitesinde ortaya çıktı. İddialara göre Amazon’un Fransa tabanlı internet sitesine eklenen bir ilan’ın ekran görüntüsü sosyal medyada paylaşıldı. Paylaşılan ekran görüntüsüne göre yeni oyun konsolu beklenen fiyat üzerinden satışa sunuluyor.

Diğer bir yandan paylaşılan ekran görüntüsünde sadece fiyat bilgisi görünmüyor. Fiyat bilgisi ile birlikte çıkış tarihi de ortaya çıkan PlayStation 5’in oyuncuları sevindirecek bir opsiyonu da bulunuyor. Amazon Fransa’dan alındığı iddia edilen ekran görüntülerine göre PlayStation 5, normal versiyonunun yanı sıra bir de daha uygun fiyatlı PlayStation 5 Digital Edition ile karşımıza çıkacak.

Ekran görüntülerine göre PlayStation 5‘in Fransa‘da 499 euro fiyat etiketi ile satışa sunulacağı görüntülenirken, bununla birlikte bir de Digital Edition adlı bir sürüm bulunuyor. PlayStation 5’in normal sürümünün fiyatından 100 euro daha indirimli bir şekilde satışa sunulan Digital Edition‘un 399 euro üzerinden satışa sunulacağı görünüyor.

Çoğunlukla isabetli telefon sızıntılarıyla dikkat çeken içerik üreticisi Ben Geskin tarafından Amazon Fransa‘dan alındığı iddia edilerek paylaşılan bu ekran görüntülerine göre PlayStation 5’in çıkış tarihi de belli oluyor. Ekran görüntüsüne göre PlayStation 5 ve PlayStation 5 Digital Edition, 20 Kasım 2020 tarihinde satışa sunulacak.

İlgili İçerik  Valorant, 2 Haziran'da "Otomatik Ban" Sistemiyle Gelecek

Daha önce ortaya atılan iddialarda PlayStation 5’in dijital sürümünün 499 euro olacağı belirtilmişti. Bu açıdan baktığımızda oyuncular için oldukça iyi bir haber olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü cihazın normal sürümü ekran görüntülerine göre 499 euro üzerinden satılırken, dijital sürümün 399 euro olacağı görünüyor. Fakat cihazlar hakkında yapılan bu iddialar henüz doğrulanmadı ve konu hakkında resmi bir bilgi henüz ortada yok.

Eğer PlayStation 5’in fiyatları Ben Geskin’in de paylaştığı ekran görüntülerindeki gibi olursa, cihaz ülkemize geldiğinde PS5 dijital sürümünün 3.050 TL+vergiler şeklinde olması bekleniyor. Diğer bir yandan normal sürümün ise 3.850 TL+vergiler şeklinde olacağı düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan LoL Maç İzleme Görevleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde League of Legends, LoL ve LoL Görevleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın