Connect with us


Oyun Haberleri

PlayStation 5, Eski Konsol Oyunlarını Destekleyecek Mi?

Oyuncuların merakla beklediği PlayStation 5 çok yakında çıkıyor. Peki yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, eski PlayStation konsolları için çıkan oyunları destekliyor mu? hadi gelin cevabını görelim…

Zaman:

Tarih:

PlayStation 5, Eski Konsol Oyunlarını Destekleyecek Mi?

Oyuncuların son zamanlarda en çok beklediği ürünlerde birini hepiniz biliyorsunuzdur büyük ihtimalle. Oyun dünyasının gelişimine ayak uyduran Sony‘nin en çok sevilen ürünlerinden olan PlayStation oyun konsolu serisi, her geçen sene güncellenerek yeni oyunlara ayak uyduruyor. Fakat bu oyun konsolları güncellendikçe eski oyun sahiplerinin aklında da “PlayStation 5, eski konsol oyunlarını destekleyecek mi” sorusunu getiriyor.

Aslında oyuncular için en büyük sorunlardan biri de oyunların genellikle 1 oyun konsoluna özgü olması. Yani birçok oyun PlayStation 2‘ye çıkış yaptıysa PlayStation 3 veya PS 4‘te oynanamayabiliyor. Bu da oyuncuların en çok dert yandığı konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Halihazırda son yıllarda oldukça yükselen oyun fiyatları, oyuncuların eski konsollardaki oyunları tekrardan satın almasını zorlaştırıyor.

Bu konuda iyi çözümler üretebilmek için hızla çalışan Sony ise, oyuncuların bir miktar gönlünü rahatlatacak açıklamada bulundu. Sony Interactive Entertainment Başkanı/CEO’su olan Jim Ryan, bir röportajda bu konuyla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu. Resmi olarak yapılan bu açıklamalara göre yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, PlayStation 4 oyunlarını sorunsuz bir şekilde çalıştıracak. Yani eğer PlayStation 4 oyun konsolunuz varsa ve PlayStation 5 oyun konsolu almayı düşünüyorsanız, oyunlarınızı yeni konsolunuzda rahatlıkla açabileceksiniz. Peki ya daha eski oyun konsollarında durum nasıl?

Benzer içerik:  ŞOK'ta Bugün Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi Band 4 Akıllı Bileklik Satılıyor (30 Eylül 2020)

PlayStatin 5, PS 3, PS2 ve PS1 Oyunlarını Açacak Mı?

PlayStation 5, Eski Konsol Oyunlarını Destekleyecek Mi? Oyuncuların merakla beklediği PlayStation 5 çok yakında çıkıyor. Peki yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, eski PlayStation konsolları için çıkan oyunları destekliyor mu? hadi gelin cevabını görelim...

Sony CEO’su Jim Ryan yaptığı açıklamalar ile PlayStation 4 kullanıcıların içini ferahlatsa da, PlayStation 3 veya daha eski oyun konsollarına ait oyunların, maalesef PlayStation 5’te desteklenmeyeceğini açıkladı. Daha önce de ortaya çıkan bilgilerde bu açık bir şekilde belirtilse de, bugüne dek resmi bir açıklama yapılmamıştı. Artık resmi açıklamayla da PlayStation 5’in yalnızca PS 4 oyunlarını destekleyeceğini, daha eski konsol oyunlarını desteklemeyeceğini öğrenmiş olduk.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir