Connect with us


Teknoloji Haberleri

Uygun Fiyatlı PlayStation 5 Dijital Versiyonu, Türkiye’de 2021 Yılına Kaldı

PlayStation 5’in disksiz ve uygun fiyatlı dijital versiyonu, resmi olarak yapılan açıklamalara göre Türkiye için 2021 yılına kaldı.

Zaman:

Tarih:

Uygun Fiyatlı PlayStation 5 Dijital Versiyonu, Türkiye'de 2021 Yılına Kaldı PlayStation 5'in disksiz ve uygun fiyatlı dijital versiyonu, resmi olarak yapılan açıklamalara göre Türkiye için 2021 yılına kaldı.

Oyun dünyası için oldukça hareketli geçen son dönemlerde oyun teknolojisi büyük oranlarda gelişmeler yaşadı. Oyun dünyasının hızla gelişmesine ve yeni nesil oyunlara ayak uydurmak isteyen teknoloji şirketleri, yeni nesil oyunları kaldırabilecek, oyunculara çok daha iyi deneyimler sunabilecek konsollar üzerinde çalışmalara başladı.

ABD merkezli yazılım şirketi Microsoft’un oyun şirketi Xbox bu konuda çalışmalara başlarken, aynı zamanda Japon teknoloji şirketi Sony de hızla çalışmalara başladı. 2 şirket de oldukça iyi çözümler sunan 2 farklı oyun konsolunu karşımıza çıkardı. 499 Dolar fiyat etiketleriyle karşımıza çıkan oyun konsolları, her oyuncunun ulaşabilmesi adına daha uygun fiyatlı dijital versiyonlarıyla da karşımıza çıkmıştı.

Yalnızca PS Store’dan oyun yükleyebileceğiniz, disk girişi bulunmayan PlayStation 5 dijital versiyonu, ülkemizde diskli PlayStation 5 fiyatının yüksek olması sebebiyle merakla bekleniyordu. Ülkemizdeki oyuncular için PlayStation 5 diskli versiyonuna oldukça iyi bir alternatif olabilecek olan dijital versiyon, yapılan açıklamalara göre bu yıl ülkemize gelmeyecek.

Dijital PlayStation 5 2021’e Kaldı

Uygun Fiyatlı PlayStation 5 Dijital Versiyonu, Türkiye'de 2021 Yılına Kaldı PlayStation 5'in disksiz ve uygun fiyatlı dijital versiyonu, resmi olarak yapılan açıklamalara göre Türkiye için 2021 yılına kaldı.

PlayStation 5’in 399 Dolar olan dijital versiyonu, yapılan açıklamalara göre 2021 yılından önce Türkiye’de satışa sunulamayacak. Diskli versiyonu ülkemizde 8.299 TL’den satışa sunulacak olan PlayStation 5 oyun konsolunun daha ucu versiyonunu almak isteyen Türk oyuncuların, biraz daha beklemesi gerekecek. Konsolun dijital versiyonunun 2021 yılına kalacağını belirten Sony, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu;

Benzer içerik:  Cyberpunk 2077'nin Işın İzleme Teknolojili Müthiş Videosu Yayınlandı: Film Gibi

Merakla beklenen yeni nesil video oyun sistemi PlayStation 5’in Türkiye satış fiyatı belli oldu. 19 Kasım tarihinde dünyanın birçok ülkesiyle aynı anda Türkiye’de piyasaya çıkacak olan PlayStation5’in Ultra HD Blu-ray disk okuyucuya sahip modeli, 8299 TL tavsiye edilen satış fiyatına sahip olacak. Türkiye’de 2021 yılında piyasaya çıkacak olan PS5 Dijital Sürüm modelinin fiyatı ise ilerleyen dönemde ayrıca duyurulacak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir