Connect with us


Teknoloji Haberleri

Ünlü Analistten İlginç İddia: “PlayStation 5, 300 Milyon Satabilir”

Ünlü bir Japon analist tarafından ortaya atılan iddiaya göre Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5, 200-300 milyon adet satış yaparak rekor kırabilir.

Zaman:

Tarih:

Ünlü Analistten İlginç İddia: "PlayStation 5, 300 Milyon Satabilir" Ünlü bir Japon analist tarafından ortaya atılan iddiaya göre Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 5, 200-300 milyon adet satış yaparak rekor kırabilir.

Ünlü Japon analist tarafından ortaya atılan iddialara göre Japonya merkezli teknoloji devi Sony‘nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, dünya çapında 300 milyon adet satabilir. PlayStation serilerinde daha önce hiç görülmemiş bir başarı olacağını öne süren Japon analist, PlayStation’ın sadece kendi rekorunu kırmayacağını, aynı zamanda PS 5’in oyun makineleri arasında zirveye yerleşeceğini söyledi.

Oyun dünyasının hızla gelişmesiyle birlikte yeni oyunlar için yeni sistemlere ihtiyaç duyulmaya başladı. Yeni oyunların yüksek grafikleri, mekanizmaları ve oyuncuların yeni istekleri, eski oyun konsollarını da bu konuda yetersiz bıraktı. Bu sebeple Sony, çok daha gelişmiş özelliklere sahip olan yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i piyasaya sürdü. Oyunculara uzun yıllardır yeterli geleceği düşünülen PS5 oyun konsolları, 499 Dolarlık fiyatıyla piyasaya sürdü.

Japon analist, 499 dolarlık bu fiyatın, PS5’i başarıya ulaştıracağını ve PlayStation 5’in “dünyanın en çok satan oyun makinesi” olabileceğini iddia etti. Rakuten Ekonomik Araştırma Enstitüsü‘nde görev yapan Norio Imanaka isimli analist, 5-6 yıl içerisinde PlayStation 5 oyun konsolunun 200-300 milyon adet satış yapabileceğini, bu sayede oyun konsolu piyasasının en çok satan oyun konsolu olacağını belirtti.

Benzer içerik:  Sony, PlayStation 5 İçin Bekledikleri Satış Rakamlarını Açıkladı
Ünlü Analistten İlginç İddia: "PlayStation 5, 300 Milyon Satabilir" Ünlü bir Japon analist tarafından ortaya atılan iddiaya göre Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 5, 200-300 milyon adet satış yaparak rekor kırabilir.

Yurt dışındaki 499 dolar fiyat etiketinin uygun olacağına değinen Japon analist, aynı zamanda konsol teknolojisinin de iyi olması sebebiyle bu konsolun satış rekoru kıracağı ifadelerine yer verdi. PlayStation 5’in diğer tüm oyun konsollarından farklı ilerleyeceğine eğinen Japon analist, PlayStation 5’in astronomik rakamlarda satacağını iddia etti.

Bugüne kadar yalnızca PlayStation 1 oyun konsolu ve Nintendo DS 150 milyonluk satış rakamını geride bırakabilmişti. Henüz 150 milyon barajındaki bu rekor kırılamazken, ünlü analist hedefi 200-300 milyon sınırlarına çıkardı.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir