Connect with us


Oyun Haberleri

PlayStation 5, 16 Eylül’de Düzenlenecek Etkinlikte Tanıtılacak

Oyun dünyasının en çok beklenen ürünlerinden olan PlayStation 5, resmi olarak yayınlanan bir makaleye göre 16 Eylül’de tüm detaylarıyla tanıtılacak…

Zaman:

Tarih:

PlayStation 5, 16 Eylül'de Tanıtılacak

Oyun dünyasının en çok satan ürünlerinden biri olan ve oyuncuların da en sevdiği oyun konsollarından olan PlayStation serisi, Sony’nin piyasaya sürdüğü en dikkat çeken ürünlerden biri denebilir. Oyun dünyası için vazgeçilmezlerden biri haline gelen ve sürekli yeni konsollar ile karşımıza çıkan PlayStation serisi, oyuncular tarafından heyecanla beklenen yeni konsol PlayStation 5‘i çok yakında karşımıza çıkaracak.

Uzun bir süredir merakla beklenen ve ilk olarak 4 Haziran’da tanıtılması planlanan PlayStation 5, birçoğunuzun da bildiği gibi covid-19 sebebiyle ertelenmek zorunda kalmış ve 4 Haziran tarihinde tanıtılamamıştı. O günden sonra belirsiz bir tarihe ertelenen PlayStation 5 tanıtım etkinliği, bugüne dek merakla beklendi ve nihayet ortaya çıktı.

PlayStation blogunda resmi olarak paylaşılan duyuruya göre oyun dünyasına bomba gibi girmesi beklenen yeni oyun konsolu modeli PlayStation 5, 16 Eylül tarihinde tanıtılacak. Yani 4 gün sonra düzenlenecek olan bu etkinlikte Sony’nin yeni oyun konsolunu göreceğiz. 16 Eylül 23:00‘da düzenlenecek olan bu etkinlik, daha önce Future of Gaming, yani Oyunun Geleceği olarak adlandırılmıştı. Oyunun geleceği adlı bu etkinlikte oyuncuların karşısına yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 çıkarılacakken, bununla birlikte tüm detayları da yine aynı tarihte öğrenmiş olacağız.

Benzer içerik:  Apple, Eşyalarınızı Kaybetmemenizi Sağlayacak "AirTags" Sistemi Üzerinde Çalışıyor
PlayStation 5, 16 Eylül'de Düzenlenecek Etkinlikte Tanıtılacak Oyun dünyasının en çok beklenen ürünlerinden olan PlayStation 5, resmi olarak yayınlanan bir makaleye göre 16 Eylül'de tüm detaylarıyla tanıtılacak...

16 Eylül saat 23:00’da başlayacak olan ve dijital ortamlardan katılım sağlanabilen bu etkinlik ile birlikte PlayStation 5’in tüm özellikleri ve fiyat etiketleri gibi tüm detayları da göreceğiz. Sony’nin 499 dolar fiyat etiketli Xbox Series X konsolundan sonra PlayStation 5’in fiyat etiketi de haliyle fazlasıyla merak ediliyor diyebiliriz. Diğer bir yandan iddialara bakılırsa, PlayStation 5’in 499 dolarlık fiyat etiketine, PlayStation 5 dijital versiyonunun ise 399 dolar fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor.

Dijital oyun konsolunun farkı ise konsol içerisinde tüm oyunları PlayStation Store üzerinden indirmeniz gerekiyor. Yani dijital oyun konsoluna herhangi bir CD takarak oyun kuramıyorsunuz. Her ne kadar ortada böyle fiyatlar dolaşsa da bunların kesinliği bulunmuyor. Bu sebeple 16 Eylül tarihinde kitle.net web sitemizi ve PlayStation 5 etkinliğini takip etmenizde fayda var.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir