Pinterest Ne Kadar İnternet Harcar?

Genel olarak görseller üzerine kurulu olan sosyal medya platformu Pinterest ne kadar internet harcar detaylı olarak bu makalemizde hazırladık.
 Pinterest Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Pinterest ne kadar internet harcar, Pinterest kullanırken ne kadar internetim gider gibi soruların cevabını bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz. Pinterest, görseller üzerine kurulu bir sosyal medya platformu olduğundan dolayı bilmeniz gerekir ki internetinizi acımasızca harcayacaktır.

Pinterest’te anasayfada 1 dakika gezinirseniz, ortalama olarak 20-30 MB internetiniz gidecektir. Fakat sayfayı aşağıya kaydırma hızınıza göre bu oldukça değişkenlik gösterebilir. Yani bu makalemize dayanarak Pinterest’e girip sayfayı 1 dakika boyunca hunharca aşağıya kaydırırsanız tabii ki 20-30 MB harcamayacaktır. Biz fotoğraflarda göz gezdirerek aşağıya kaydırdığınızı varsayıyoruz. Eğer fotoğrafları büyütürseniz HD olarak açılacağından dolayı daha fazla internet harcayacaktır.

Pinterest’te 1 fotoğafı büyütmek, göz atmak, ve indirmek ise yaptığımız testlere göre 2-3 MB arası internet harcıyor. Yani 10 fotoğrafı büyütür ve indirirseniz yine ortalama 25 MB internetiniz gidecektir. Bu oranlar sizde değişiklik gösterebilir fakat biz bu makaleyi yazarken pek çok cihazdan veri hesaplamasını yaptık ve ortalama harcanan verileri burada hazırladık.

İlgili İçerik  Instagram Ne Kadar İnternet Harcıyor?

Yani anlayacağınız üzere mobil veri ile Pinterest kullanmak pek mümkün görünmüyor. Bir çok sosyal medya platformuna bakıldığında Pinterest, büyük bir oranla daha fazla internet harcıyor diyebiliriz.

Dilerseniz hemen aşağıdan liste şeklinde Pinterest ne kadar internet harcıyor göz atabilirsiniz…

Pinterest Ne Kadar İnternet Yer

Pinterest Ne Kadar İnternet Yer
  • 1 Dakika Ana Sayfada Gezinmek: ortalama olarak 20-30 MB internet harcar
  • Fotoğrafa Göz Atmak: ortalama olarak 1-2 MB internet harcar
  • Fotoğraf İndirmek: ortalama 2-3 MB internet harcar

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın