Connect with us


Dijital Haberler

Pinterest Hesap Dondurma ve Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Dünyanın en çok kullanılan pano sistemli görsel sosyal medya platformlarından biri olan Pinterest’te hesap nasıl dondurulur veya silinir bu makalemizde anlatıyoruz…

Zaman:

Tarih:

Pinterest Hesap Dondurma ve Silme İşlemi Nasıl Yapılır

2009 kuruluşlu pano sistemli görsel sosyal medya platformlarından olan ve genellikle bloggerlar tarafından oldukça fazla tercih edilen Pinterest, görsel sosyal medya platformları arasında en çok tercih edilen sosyal ağ diyebiliriz. Ben Silbermann tarafından kurulan ve 11 yıldır milyonlarca kullanıcıya hizmet eden sosyal ağ, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor.

Özellikle sanatsal çalışmalar, manzara fotoğrafları, duvar kağıtları gibi arama sonuçları yapan kişiler, artık Pinterest’e yöneliyor. Birçok alanda milyonlarca görseli karşınıza çıkaran Pinterest, yapay zekası sayesinde aradığınız görselleri kolaylıkla bulmanızı sağlıyor. Fakat birkaç resim indirmek için Pinterest’e kayıt olduysanız, daha sonra hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Veya bu başka bir sebepten dolayı da olabilir. O sebeple bu makalemizi okumanızda fayda var.

Eğer Pinterest hesabınızı kapatacaksanız kesinlikle doğru kararı vermelisiniz. Hesabınızı dondurduğunuzda dilediğiniz zaman geri açabilirsiniz. Fakat hesabınızı silerseniz sadece 14 günlük bir süreniz var demektir. Buraya dikkat ederek işlemleri uygulamanız sizin yararınıza olacaktır. Kısa bir süreliğine platformdan uzaklaşmak istiyorsanız, Pinterest hesabınızı dondurmanız en doğrusu olacaktır.

Dilerseniz hemen aşağıdan Pinterest hesabı silme ve Pinterest hesabı dondurma işlemlerine göz atabilirsiniz. 2 işlemden birini seçmeli ve o başlık altına göz atmalısınız.

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir
 1. Pinterest’in üst sağ bölümündeki 3 nokta simgesine tıklayın.
 2. Ayarlar’a tıklayın.
 3. Ekranın sol bölümünden Hesap Ayarları‘na tıklatın.
 4. En alta inin ve “Hesabınızı ve hesap verilerinizi silin” yazısının sağındaki “Hesabı Kapat” butonuna tıklayın.
 5. Hesabınızı neden sildiğinizi kısa bir açıklama ile yazın ve İleri butonuna tıklayın.
 6. E-posta gönder‘e tıklayın
 7. Hesabınızı kapatmak istediğinizi onaylamak için Pinterest hesabınızla ilişkili e-posta adresini kontrol edin
 8. E-postanıza gelen bağlantıyı tıklayın ve işlemi tamamlayın.
Benzer içerik:  Google, Looker'ı 2.6 Milyar Dolara Satın Aldı

Pinterest Hesabı Nasıl Dondurulur

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir
 1. Pinterest.com’a gidin ve üst taraftan 3 nokta simgesine tıklatın.
 2. Ayarlar‘a’i seçin
 3. Ekranın sol bölümünden Hesap Ayarları‘na tıklatın.
 4. En alta inin ve “Pinlerinizi ve profilinizi gizleyin” yazısının yanındaki “Hesabı Devre Dışı Bırak” butonuna tıklayın.
 5. Neden ara vermek istediğinizi açıklayın ve Hesabımı devre dışı bırak seçeneğine tıklatın.

İşte bu kadar. Her 2 seçenekten de hesabınızı dondurduğunuzda veya sildiğinizde, hesaba tekrar giriş yapmanız halinde hesabınız aktifleşecektir. Fakat bilmeniz gereken bir detay, hesbaınızı silerseniz maksimum 14 gün içerisinde geri açabilirsiniz. Aksi taktirde hesabınız tamamen Pinterest’ten kaldırılacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir