Pentagon, 3 UFO Görüntüsünü Resmen Yayınladı

 Pentagon, 3 UFO Görüntüsünü Resmen Yayınladı

2004 ve 2015 yıllarında pilot eğitimi sırasında çekilen UFO görüntüleri, Pentagon tarafından resmen doğrulanarak yayınlandı. Videolar, kısa sürede sosyal medyada yankı buldu.


İlginizi Çekebilir: ABD Uzay Kuvvetlerinin İlk Uyduları Uzaya Gönderildi

2004 ve 2015 yıllarında pilot eğitimleri sırasında çekildiği söylenen 3 ayrı UFO görüntüsü, geçtiğimiz yıllarda bazı gazeteler tarafından yayınlanmıştı. 2004 yılına ilişkin olan UFO videosu New York Times tarafından 2017 yılında yayınlanmış fakat gerçekliği doğrulanmadığı için çok fazla yankı uyandırmamıştı. Fakat bu sefer görüntülere ilk ulaşan birim olan Pentagon, görüntülerin gerçekliğini ve UFO’ların varlığını doğruladı.

UFO görüntüleri ve UFO’ların varlığının Pentagon tarafından doğrulanması sosyal medyada çok büyük bir yankı uyandırdı. UFO, yani bilinmeyen cisimlerin videosunu paylaşan Pentagon, bu videodaki nesnelerin ne olduğunun bilinmediğini ve hala “tanımlanamayan” statüsünde kalmaya devam ettiğini belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı Pentagon’un resmi olarak yayınladığı bu görüntüler, 2004 ve 2015 yıllarında Amerikan Donanmasına ait uçaklarda pilotların eğitim aldığı sırada çekilmiş. Yıllardır üzerinde inceleme yapılan görüntüler ile ilgili açıklamada bulunan Pentagon, yazılı açıklamasında şunları belirtti; “Yapılan inceleme sonucu söz konusu UFO görüntülerinin donanma sistemine yönelik hassas bilgiler içermediği tespit edildi ve paylaşılmasında engel bulunmadı.”

İlgili İçerik  NASA'nın Desteklediği ANITA, Paralel Evrene Dair Kanıt Buldu

Görüntüler sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, bu görüntülerin UFO’ların varlığına bir kanıt olup olmayacağı tartışıldı. Sosyal medya kullanıcıları tekrardan “Uzaylılar gerçek mi?, UFO’lar var mı” sorularını sormaya başladı. Twitter’da #PENTAGON hashtag’i tüm dünyada trend oldu.

Pentagon, yayınladığı resmi açıklamalarda geçtiğimiz yıllarda New York Times tarafından yayınlanan aynı görüntülere atıfta bulunarak;

“dolaşan görüntülerin gerçek olup olmadığı veya videolarda daha fazlası olup olmadığı konusunda halk tarafından yapılan yanlış anlamaları gidermek için bu görüntüleri yayınlıyoruz.” denildi.

Yapılan tüm araştırmalara rağmen bu cisimlerin 2004 ve 2015 yıllarından beri hala tanımlanamadığını bildiren Pentagon ekibi, videolarda gizliliği ve güvenliği ihlal eden bir etken olmadığından dolayı yayınlandığını belirtti.

Bir önceki yazımız olan Zamanda Yolculuğu Çıkmaza Sokan Büyükbaba Paradoksu başlıklı makalemizde Büyükbaba Paradoksu, Dede Paradoksu ve Zamanda Yolculuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın