Connect with us


Sosyal Medya

Pakistan, TikTok’un Erişim Engelini Kaldırdı

Geçtiğimiz günlerde TikTok’u ülke genelinde yasaklayan Pakistan, TikTok’tan aldığı güvencenin ardından platformu yeniden erişime açtı.

Zaman:

Tarih:

Pakistan, TikTok'un Erişim Engelini Kaldırdı Geçtiğimiz günlerde TikTok'u ülke genelinde yasaklayan Pakistan, TikTok'tan aldığı güvencenin ardından platformu yeniden erişime açtı.

Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok, son zamanlarda birçok ülkede çeşitli nedenlerden dolayı engellenmekle karşı karşıya kalıyor. Yüz milyonlarca kullanıcıya sahip olan ve dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline gelen TikTok, ilk olarak Hindistan’da ülke genelinde engellenmiş ve ülkedeki 100 milyondan fazla kullanıcısını kaybetmişti.

Dünyanın en çok TikTok kullanıcısının bulunduğu ülke olan Hindistan’ın TikTok’u yasaklamasının ardından, ABD tarafından da TikTok’a baskı yapılmaya başlamış ve TikTok’un ABD’de erişime engelleneceği belirtilmişti. ABD uzun bir süredir TikTok’u baskılarken, Pakistan tarafından TikTok’u üzecek bir yaptırım geçtiğimiz günlerde gelmişti.

TikTok platformunun uygunsuz içerikleri engellemediğini ve TikTok’ta uygunsuz içeriklerin bulunduğunu belirten Pakistan’daki yetkililer, platformun ülke genelinde engellenmesine karar vermiş ve TikTok’a bir darbede Pakistan’dan gelmişti. 210 milyonu aşkın ülkede oldukça popüler bir uygulama olan TikTok, geçtiğimiz günlerde yasaklanmıştı. Çin merkezli TikTok ise yasağın hemen ardından Pakistan ile görüşmelere başlamıştı. İşte o görüşmeler sonuç verdi.

Benzer içerik:  Getir, Eksik Bahşiş Skandalı Hakkında Açıklama Yaptı

TikTok, Pakistan’da Yeniden Açıldı

Pakistan, TikTok'un Erişim Engelini Kaldırdı Geçtiğimiz günlerde TikTok'u ülke genelinde yasaklayan Pakistan, TikTok'tan aldığı güvencenin ardından platformu yeniden erişime açtı.

9 Ekim‘de Pakistan genelinde yasaklanan sosyal medya platformu TikTok, ilgili yasağın ardından hemen Pakistan tarafıyla görüşmeleri başlatmıştı. Uygulama içerisinde bulunan ahlaka aykırı içeriklerin kaldırılmadığına değinen Pakistan tarafı, TikTok’un söz vermesiyle birlikte ülke genelindeki erişim engeli yasağını kaldırdı. 10 gün Pakistan’da yasaklı kalan TikTok, şimdi tekrardan ülkede hizmet vermeye başladı.

Pakistan Telekomünikasyon Ajansı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, TikTok’un müstehcen ve uygunsuz video paylaşan hesapları engelleyeceği konusunda TikTok’tan söz aldıklarını belirtti. Alınan bu teminat ile birlikte Pakistan’daki TikTok yasağı da kaldırılmış oldu. Böylelikle Asya’da TikTok’un yasaklı olduğu tek ülke şuanda Hindistan diyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir