Connect with us


Dünya'dan Haberler

Pablo Escobar’ın 18 Milyon Dolarlık Zulası ve Özel Eşyaları, Yeğeni Tarafından Bulundu

Dünyanın en zengin ve en büyük madde baronlarından olan Pablo Escobar’ın yeğeni Nicolas Escobar, Pablo Escobar’ın evinde gizlenmiş 18 milyon dolarlık serveti ve bazı özel eşyaları buldu.

Zaman:

Tarih:

Pablo Escobar'ın Gizli Serveti, Yeğeni Tarafından Bulundu

Dünyanın en büyük madde baronlarından biri olan Pablo Escobar, aynı zamanda yaptığı kaçakçılık ile dünya çapında büyük bir ağ kurmuş ve devasa bir servete ulaşmıştı. Adeta para içinde yüzecek kadar zenginliğe ulaşan madde baronu Escobar, yaşadığı yıllarda bu paranın çok büyük bir kısmını, hatta neredeyse tamamını ya gömüyordu, ya da bir yere saklıyordu.

Paralarını saklayacak yeri bile zor bulan Pablo Escobar, aynı zamanda tarihin en zengin kişilerinden biriydi. Onun servetinin tam miktarı kayıtlara geçmemiş olsa da, devasa servetiyle yaptırdığı özel mülklerden ve havaalanlarından nasıl bir zenginliğe sahip olduğu herkes tarafından biliniyordu. Özellikle servetiyle Kolombiya halkına yardım eden Pablo Escobar, bu şekilde büyük bir saygınlık kazanmış ve madde baronu olmasına rağmen halk onu sevmişti.

Günümüzde Netflix dizisi Narcos ile, hikayesiyle ve çeşitli filmleriyle tüm dünyada büyük bir popülerliğe ulaşan Pablo Escobar’ın serveti, hala bir yerlerde saklı. Serveti çeşitli yerlerde saklı tutan Pablo Escobar, bu sayede servetini korumayı başarıyordu. İşte Pablo Escobar’ın sakladığı bir miktar para, o öldükten yıllar sonra yeğeni tarafından bulundu. Bir miktar dediğimiz, tam 18 milyon dolarlık bir servet. Bununla birlikte Pablo Escobar’ın yeğeni Nicolas Escobar, paranın yanında altın kalem, uydu telefonları, gelişmemiş film rulosu ve daktilo bulduğunu söyledi.

Pablo Escobar’ın 18 Milyon Dolarlık Zulası ve Özel Eşyaları Ortaya Çıktı

Pablo Escobar'ın 18 Milyon Dolarlık Zulası ve Özel Eşyaları, Yeğeni Tarafından Bulundu Dünyanın en zengin ve en büyük madde baronlarından olan Pablo Escobar'ın yeğeni Nicolas Escobar, Pablo Escobar'ın evinde gizlenmiş 18 milyon dolarlık serveti ve bazı özel eşyaları buldu.

Ünlü madde baronu Pablo Escobar’ın Kolombiya/Medellin‘deki evinde kalan yeğeni Nicolas Escobar, 5 yıldır kaldığı bu evin duvarlarına bakarken gizli bir servete ulaştı. Duvarın arasında gizli bir serveti bulan Nicolas Escobar, 18 milyon dolarlık bir servet, bunun yanında altın kalem, daktilo, uydu telefonları ve gelişmemiş film ruloları gibi şeyler buldu.

Benzer içerik:  Lamborghini: "Zamanın Ötesinde Bir Şey Tanıtacağız"

Aslında 18 milyon dolarlık bir servet bulmak hayatının şansı gibi olsa da, aktarılan habere göre bu servetin neredeyse tamamı çürümüştü. Duvarın arasındaki özel eşyalara ve plastik paket içerisindeki nakit paraya ulaşan Nicolas Escobar, bulduğu şeyin ölü bir şeyden neredeyse 100 kat daha kötü koktuğunu söyledi. Nicolas Escobar’ın bulduğu servet neredeyse tamamen çürümüş olsa da, zaten ona amcası Pablo Escobar’dan oldukça iyi bir servet ve evler kalmıştı…

1949 doğumlu madde baronu Pablo Escobar, 1993 yılında evinin çatısında polis tarafından öldürüldüğünde aslında devasa bir servete sahipti. Dünyanın en ünlü dergilerinden olan Forbes’a göre madde baronu Pablo Escobar, 25 milyar doları aşkın devasa bir servete sahipti.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir