Connect with us


Oyun Haberleri

Üzücü Haber: Oyun Konsollarının Ek Vergi Süresi Uzatıldı

Bu yıl oyun konsollarına da getirilen %50’lik ek verginin süresi uzatıldı. Oyuncuların beklediği yeni nesil oyun konsolları da bu vergiden etkilenecek.

Zaman:

Tarih:

Üzücü Haber: Oyun Konsollarının Ek Vergi Süresi Uzatıldı

Oyuncuların uzun bir süredir beklediği yeni nesil oyun konsolları için oldukça üzücü bir haber geldi. Birçoğunuzun bildiği gibi normalde önümüzdeki günlerde sonlanması beklenen ek gümrük vergisi değişimi, bir süre daha devam edecek. 19 Kasım tarihinde ülkemizde satışa sunulması beklenen PlayStation 5 ve 10 Kasım‘da ülkemizde satılacak olan Xbox Series X, ek gümrük vergilerinden etkilenecek.

Geçtiğimiz zamanlarda Xbox, yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X’in fiyatını duyurmuş ve haberimizde aktardığımız gibi daha sonra da bu fiyat etiketini web sitesinden kaldırmıştı. Bununla birlikte sizlere aktardığımız gibi Xbox Series X’in fiyatının artabileceği de gündeme gelmişti. Normalde 7.499 TL‘den satışa sunulacağı söylenen oyun konsolunun fiyat etiketi, açıklamanın ardından kaldırılmıştı.

Şimdi de ortaya çıkan yeni haberlere göre oyun konsollarına da getirilen %50 ek gümrük vergisinin süresi yıl sonuna kadar uzatıldı. Normal şartlarda önümüzdeki ayın ilk günlerinde %20’ye inmesi beklenen %50’lik ek gümrük vergisi, yapılan değişiklik ile birlikte bu yıl sonuna kadar devam edecek. Yani Xbox Series X ve PlayStation 5 oyun konsolunu 10 Kasım ve 19 Kasım tarihlerinde %50’lik ek gümrük vergileri ile alabileceğiz.

Benzer içerik:  Tamamen Dijital Yeni Oyun Konsolu Sızdırıldı: "Xbox Series V"

Yeni Nesil Oyun Konsollarına Ek Vergi

Üzücü Haber: Oyun Konsollarının Ek Vergi Süresi Uzatıldı Bu yıl oyun konsollarına da getirilen %50'lik ek verginin süresi uzatıldı. Oyuncuların beklediği yeni nesil oyun konsolları da bu vergiden etkilenecek.

Ortaya çıkan yeni bilgilere baktığımızda %50 ek gümrük vergisi ödeneceğini, bu sebeple oyun konsollarının daha da yüksek bir fiyat etiketine sahip olacağını görüyoruz. Yani Xbox Series X’in belki de 7.499 TL’den daha yüksek bir fiyat etiketine de sahip olduğunu görebiliriz. Diğer bir yandan aynı şekilde PlayStation 5 oyun konsolu da aynı fiyat etiketine sahip olacağından dolayı onda da bir artış görebiliriz.

Oyun konsollarından alınan ek gümrük vergisi, yeni belirlenen tarihe göre 2020 yılının sonuna kadar devam edecek ve 2021 yılının 1 Ocak tarihinden itibaren %20’ye tekrar inecek. Önümüzdeki günlerde ek verginin de süresinin uzamasıyla birlikte yeni nesil oyun konsollarının nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağını hep birlikte göreceğiz. Gelişmeler için kitle.net web sitemizi takipte kalın…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir