Oxford Üniversitesi Sanat Galerisinden 16. Yüzyıldan Kalma 3 Tablo Çalındı

 Oxford Üniversitesi Sanat Galerisinden 16. Yüzyıldan Kalma 3 Tablo Çalındı

Oxford Üniversitesinin sanat galerisinden milyonlarca dolar değerinde 3 tablo çalındı. Çalınan tablolar arasında Anthony van Dyck‘in 17. yüzyıldan kalma Atlı Asker eseri de bulunuyordu.


İlginizi Çekebilir: 120.000 Dolarlık “Sanat Eseri Muz” Sosyal Medyada Viral Oldu

Eyalet polisinin verdiği bilgilere göre dün Oxford Üniversitesinin sanat galerisinden milyonlarca dolar değerindeki 3 tablo çalındı. Polis, olayın Cumartesi günü (14.03.2020) saat 23:00’da gerçekleştiğini, soyguncuların tabloyu alıp kaçtıklarını belirtti.

Açıklamalara göre çalınan milyonlarca dolar değerindeki 3 tablo arasında 17. yüzyıldan kalma Anthony van Dyck’ın “Atlı Asker” eseri ve 16. yüzyıldan kalma Annibale Carracci’nin “A Boy Drinking” (İçki İçen Delikanlı) eseri bulunuyordu.

Çalınan bir diğer tablo ise “Kayalık Bir Sahil, Askerler Bir Plan Üzerinde Çalışırken – 1640” eseri olarak açıklandı.

İlgili İçerik  ABD'de Bir Üniversite, Hacker'lara 1,14 Milyon Dolar Fidye Ödedi

Yapılan soygunda hiç kimse yaralanmazken, sadece 3 tablo kaybı verildi. Polis, konu hakkında geniş bir bilgi vermedi fakat suçluların bulunması için geniş kapsamda bir soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Ayrıca aranan suçluların bulunması sürecini hızlandırmak amacıyla bölgedeki kamera sistemlerinin kontrol edilmesini isteyen polis, görgü tanıklarının da derhal polise bilgi sağlaması gerektiğini belirtti.

Oxford Üniversitesinin Sanat Galerisi ise bu olayın ardından kapatıldı. Ayrıca açıklamalara göre soruşturma bitene kadar veya konu hakkında bir açıklama daha yapılana kadar galerinin kapalı kalacağı belirtildi.

Oxford Sanat Galerisinden çalınan milyonlarca dolar değerindeki 3 tablonun görüntülerine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Atlı Asker
Kayalık Bir Sahil, Askerler Bir Plan Üzerinde Çalışırken
İçki İçen Delikanlı

Bir önceki yazımız olan Zamanda Yolculuğu Çıkmaza Sokan Büyükbaba Paradoksu başlıklı makalemizde Büyükbaba Paradoksu, Dede Paradoksu ve Zamanda Yolculuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın