Connect with us


Genel

Overrated Nedir?

Son zamanlarda sosyal medyada çok sık bir şekilde kullanılan “overrated” kelimesinin anlamını merak etmiş olabilirsiniz. Bu makalemizde overrated nedir ondan bahsediyoruz…

Zaman:

Tarih:

Overrated Nedir?

Günümüzde sosyal medya akımlarının hızla değişmesi ve yeni yeni tabirlerin sosyal medyada çok hızlı bir şekilde yayılması, bazen bu konularda bilgisiz kalmamıza sebep olabiliyor. Her geçen gün yayılan yeni yeni sosyal medya akımları ve tabirlerine yetişmek haliyle zorlaşıyor. Son günlerde en çok kullanılan tabirlerden biri “OK Boomer” olurken, aynı zamanda Overrated tabiri de oldukça çok kullanılıyor.

Sosyal medyada birçok yorumda görebildiğiniz Overrated nedir ne değildir merak etmiş ve bu sebeple makalemizi ziyaret etmiş olabilirsiniz. Aslında direkt olarak İngilizce bir kelimeden çevrilen Overrated, Türkçeye çevirdiğimizde “abartılmış” olarak karşımıza çıkıyor. Sosyal medyada çok sık bir şekilde kullanılan Overrated kelimesi, genellikle abartılan şeyler için kullanılıyor.

Gereğinden daha fazla değer verildiğinde, değersiz bir şeyin gözde büyütüldüğünde ve benzeri durumlarda kullanılan overrated kelimesi, son zamanlarda sosyal medyada da çok sık bir şekilde kullanılıyor. Özellikle bu kelimeyi her yere yazan pek çok insanı günümüzde oldukça çok sayıda görebilirsiniz.

Benzer içerik:  Tesla Cybertruck'lı Geleceğe Dönüş Filmi

Overrated | Abartılmış

Overrated Nedir? Son zamanlarda sosyal medyada çok sık bir şekilde kullanılan "overrated" kelimesinin anlamını merak etmiş olabilirsiniz. Bu makalemizde overrated nedir ondan bahsediyoruz...

İnsanlar artık sosyal medya üzerinde abartıldığını düşündükleri bir şey gördüklerinde, bir açıklama veya mantıklı bir yorum yazmak yerine direkt olarak overrated yazıyor. Bu da günümüz sosyal medya akımlarının bir sonucu diyebiliriz. Diğer bir yandan günümüzde bunun dışında sosyal medya üzerinde kullanılan pek çok tabir bulunuyor. Bunlar genelde ya mim(mizah) konusu, ya da ingilizce bir kelime oluyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir