Connect with us


Mobil Haberler

OPPO, Uzayabilen Ekranlı Akıllı Telefon Patenti Aldı

Son zamanların Çin merkezli gözde akıllı telefon şirketi OPPO, uzayan ekranlı telefon patenti alarak oldukça heyecan yarattı.

Zaman:

Tarih:

OPPO, Uzayabilen Ekranlı Akıllı Telefon Patenti Aldı

Son zamanların en dikkat çeken teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli OPPO, özellikle akıllı telefonlarıyla tüm dünyada büyük bir ilgi çekiyor. Ülkemizde de oldukça yükselen bir marka haline gelen OPPO, gelişmiş teknolojileriyle oldukça iyi akıllı telefonlar üreterek dünya çapında büyük bir başarı elde etmeyi başarıyor. Fakat bu sefer ortaya çıkan patente bakılırsa, tüketiciler için oldukça yeni teknolojiler gelebilecek gibi görünüyor.

Çin’de yeni bir patent alan OPPO, uzayabilen ekranlı bir cihaz üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Ortaya çıkan patente bakıldığında Çin merkezli teknoloji şirketi OPPO’nun uzayabilen bir ekrana sahip cihaz için patent aldığı ortaya çıkıyor. LetsGoDijital tarafından ortaya çıkarılan patent, bir resme dönüştürülerek yayınlandı. Bu patente göre OPPO, çok yakında yukarıya doğru uzayabilen ekranlara sahip telefon veya tabletler geliştirebilir.

Yüzde 80 oranına kadar yukarıya doğru uzayabilen ekran teknolojisini patentleyen OPPO, katlanabilir telefonlardan ve oldukça büyük ekrana sahip telefonlardan veya tabletlerden hoşlanmayan kullanıcılar için oldukça iyi bir teknoloji sunabilir. Henüz bu konuda resmi olarak açıklanan bir bilgi olmasa da, uzayabilen ekran teknolojisi ile birlikte çok daha iyi tasarımlara sahip mobil cihazlar karşımıza çıkabilir.

Benzer içerik:  Google Maps Komutlarına Uyan Adam Nehire Düştü
OPPO, Uzayabilen Ekranlı Akıllı Telefon Patenti Aldı Son zamanların Çin merkezli gözde akıllı telefon şirketi OPPO, uzayan ekranlı telefon patenti alarak oldukça heyecan yarattı.

Daha önce daha büyük ekranlara sahip telefonlar veya tabletler sunmak için çalışan şirketler, oldukça büyük boyutlarda cihazlar üretmiş veya katlanabilir cihaz teknolojileri üzerinde çalışmıştı. Fakat OPPO’nun bu teknolojisi hayat bulursa, tüm bunların da ötesine geçilerek daha küçük tasarımlarda uzayabilir ekrana sahip taşınabilir cihazlar üretilebilir. Bu patentin 28 Şubat 2020 tarihinde alındığı ortaya çıkarken, şuana dek net bir bilgi şirket tarafından yapılmadı.

İlerleyen zamanlarda konu hakkındaki gelişmeleri sizlere aktaracağız. Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir