Connect with us


YouTube Haberleri

Ölü Olduğu Sanılan Ünlü YouTuber Tayfun Demir Tutuklandı

Birçok kişinin severek izlediği ve 430 bin’den fazla kişinin abone olduğu YouTuber Tayfun Demir, adeta suç makinesi çıktı ve tespit edilmesinin ardından tutuklandı.

Zaman:

Tarih:

Ölü Olduğu Sanılan Ünlü YouTuber Tayfun Demir Tutuklandı

Ortaya çıkan haberler fazlasıyla şaşırtıcı. Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından biri olan ve videolar yayınlayarak para kazanabildiğiniz bir platform olan YouTube‘da içerik yayınlayan Tayfun Demir, geçtiğimiz saatlerde polis tarafınca tutuklandı. Adeta bir suç makinesi olduğu ortaya çıkan YouTuber Tayfun Demir’in, aslında 2007 yılında resmiyette ölmüş olduğu ortaya çıktı.

Bu şekilde bakınca olay fazlasıyla garip olmaya başlıyor. Şuanda YouTube üzerinde tam 430 bini aşkın bir kanalı olan Tayfun Demir, aslında ülkemizin ünlü YouTuber’larından biri sayılırdı. Yüz binlerce abonesi tarafından oldukça sevilen Tayfun Demir, aslında YouTube’da sokak hayvanlarına yardım ettiği videolarıyla da biliniyordu. Oldukça iyi birisi olduğu düşünülen Demir’in, organ ticareti dahil 44 suçtan aranan bir suç makinesi olduğu ortaya çıktı.

2007 yılında kendini ölü olarak gösteren ve bu şekilde kayıt ettiren Tayfun Demir, bu şekilde aramalardan kurtulmuştu. Aralarında organ ticareti gibi suçların da bulunduğu 44 ayrı suçtan aranan, sokak hayvanlarına yardım etmesiyle YouTube’da tanınan Tayfun Demir, 2007 yılında kendini ölü gösterdikten sonra sahte bir kimlikle yaşamına devam etmişti. Demir, sahte kimlik kullansa da YouTube üzerinde 2007 yılında öldü olarak kayıt ettirdiği gerçek ismini kullanıyordu. Bu da uzun süre sonra onun yakayı ele vermesine sebep oldu.

Ölü YouTuber Tayfun Demir Tutuklandı

Ölü Olduğu Sanılan Ünlü YouTuber Tayfun Demir Tutuklandı Birçok kişinin severek izlediği ve 430 bin'den fazla kişinin abone olduğu YouTuber Tayfun Demir, adeta suç makinesi çıktı ve tespit edilmesinin ardından tutuklandı.

Muğla’da kolluk kuvvetleri tarafından yapılan operasyonda tutuklanan Tayfun Demir’in 44 ayrı suçtan 52 yıl hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı. Kendini ölü göstererek bu cezadan kaçınmayı başaran Demir, YouTube’da aynı adı kullanması sebebiyle kolluk kuvvetlerinin hedefi haline girdi. 38 yaşındaki yüz binlerce abonesi bulunan ünlü YouTuber, büyük ihtimalle bugünden itibaren videolar yayınlayamayacak.

Benzer içerik:  YouTube, Alışveriş Platformlarına Rakip Olabilir

YouTube üzerinde yapılar ile ilgili videolar yayınlayan, hayvanlara yardım ettiği videolar çeken ve hayvanlara yardım etmek için mobil uygulama açan Demir, video gelirleriyle de hayvanlara yardım ettiğini söylüyordu. Konunun bu kısmı ne kadar gerçeği yansıtıyor bilinmez ama, Demir’in suç dosyası oldukça şaşırtıcı. 6 ilde dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik, organ satışı gibi suç kayıtları bulunan ve 2007 yılında öldüğü sanılan YouTuber’ın, 52 yıllık hapis cezası bulunuyordu ve bundan kaçmayı başarmıştı. Fakat artık tutuklanan YouTuber’ın bu cezayı tekrar alıp almayacağı oldukça merak konusu.

Hayranları İnanmadı

YouTube üzerinde 430 bini aşkın abonesi bulunan Demir’in takipçileri, bu suçlamalara inanmadıklarını ve gerçeğin ortaya çıkması gerektiğini düşündüklerini belirtti. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Demir’in ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler ile karşımıza çıkacağı merak ediliyor.

Ölü Olduğu Sanılan Ünlü YouTuber Tayfun Demir Tutuklandı Birçok kişinin severek izlediği ve 430 bin'den fazla kişinin abone olduğu YouTuber Tayfun Demir, adeta suç makinesi çıktı ve tespit edilmesinin ardından tutuklandı.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir