Connect with us


Genel

OK Boomer Ne Demek? (Boomer Nedir)

Son zamanlarda sosyal medyadaki en yaygın ifadelerden olan OK Boomer veya Boomer nedir ne değildir bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz.

Zaman:

Tarih:

OK Boomer Ne Demek? (Boomer Nedir)

Son zamanların sosyal medyasındaki en yaygın ifadelerden biri olan ve gençler tarafından sıklıkla kullanılan Boomer, veya OK Boomer ifadesi, aslında oldukça basit bir şeyi kavrıyor. OK Boomer sözündeki Boomer, Baby Boomer olarak bahsedilen kuşağa karşı kullanılıyor. İkinci dünya savaşının ardından yaşanan “bebek patlaması” sırasında, yani 1946-1964 yılları arasında doğan kişilerin baby boomer kuşağından olduğunu söyleyebiliriz.

OK Boomer sözü ise genellikle gençler tarafından bu kuşaktaki kişilere, veya genel olarak geri kafalı olarak düşünen kişilere karşı kullanılıyor. Burada geri kafalı olarak bahsettiğimiz kötü bir anlam taşımaktan ziyade, eskide yaşıyor gibi düşünen, yani eski yıllara göre düşünen kişileri ifade ediyor.

Yeni nesil, Baby Boomer nesline göre artık çok daha zor şartlarda büyüyor ve o eski şartlar bulunmuyor. Fakat Baby Boomer nesli, kendi yıllarında başardıklarını yeni nesle aktardıkları, halk arasında “senin yaşında ben…” şeklinde bahsettikleri için yeni nesil arasında bu tarz şeyler hoş karşılanmıyor. Baby Boomer’lar, genel olarak yeni nesli de kendi nesillerindeki gibi her şeyi yapabileceklerini düşünüyor. Yeni nesil ise Baby Boomer neslinin bu tarz eski kafalı düşüncelerine karşı “Ok Boomer” sözünü kullanıyor.

Benzer içerik:  GG/WP/MB Nedir ve Ne Anlama Gelir?
OK Boomer Ne Demek? (Boomer Nedir) Son zamanlarda sosyal medyadaki en yaygın ifadelerden olan OK Boomer veya Boomer nedir ne değildir bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz.

Baby Boomer kuşağı yeni neslin yapamadıkları şeyleri genel olarak tembelliğine, aptallığına ve benzeri şeylere bağlayarak, “senin yaşında” şeklinde başlayıp binlerce çeşit cümle kurabiliyor. Kendini öven ve karşısındakini suçlayan Boomer kuşağına, Y ve Z kuşağı ise nasıl mı cevap veriyor? OKEY BOOMER!

Yukarıda örnekler verdik tabii ki, bunlar yaygın kullanım şekilleri. Ok Boomer sözü sadece Baby Boomer kuşağına karşı değil, eski kafalı düşünen her kuşağa OK Boomer sözü sosyal medyada yaygın olarak kullanılıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir