Connect with us


Dünya'dan Haberler

Nvidia, ARM’ı Satın Almak Üzere: “40 Milyar Dolar”

Dünyanın en büyük işlemci şirketlerinden biri olan Nvidia, SoftBank kuruluşu ARM’ı satın almak için 40 milyar dolarlık bir yatırım yapabilir.

Zaman:

Tarih:

Nvidia, ARM'ı Satın Almak Üzere: "40 Milyar Dolar"

Dünyanın en büyük çip üreticilerinden biri olarak karşımıza çıkan Kaliforniya merkezli teknoloji şirketi Nvidia, SoftBank‘ın çatısı altında hizmet veren Japonya merkezli işlemci şirketi ARM‘ı satın almak istiyor. Günlerce konuşulan bu satın alma, ortaya çıkan bilgilere göre sona yaklaştı. 2 teknoloji devinin dev bir anlaşmaya varacağı ve 40 milyar dolarlık bir yatırım ile Nvidia’nın ARM’ı satın alacağı aktarıldı.

Dünyanın en büyük grafik birimi üreticilerinden olan Nvidia’nın bu satın alma ile birlikte yonga üretimi konusunda oldukça iyi bir konuma geleceği düşünülüyor. Diğer bir yandan Nvidia’nın ARM’ı satın almak için ortaya koyduğu para da oldukça fazla. Yıllık devasa gelirler elde eden bu şirketler, The Wall Street Journal’ın haberine göre satın alım anlaşmasının sonuna gelmek üzere.

Birçoğunuzun da bildiği gibi aslında ARM, daha önce Britanya merkezli bir üreticiydi fakat 2016 yılında şirket, SoftBank tarafından dev bir yatırım ile satın alındı. 2016 yılından sonra bir süre ARM’ı işleten SoftBank, bir gelişme kaydedemedi ve şirket açıkçası yerinde saydı. Bu sebeple şirketi satma yoluna giden SoftBank, birçok şirket ile görüşme başlattı ve bu şirketlerden en güçlülerinden biri de Nvidia oldu.

Benzer içerik:  Nvidia GeForce RTX 3060 Ti Tanıtıldı: İşte Türkiye Fiyatı
Nvidia, ARM'ı Satın Almak Üzere: "40 Milyar Dolar" Dünyanın en büyük işlemci şirketlerinden biri olan Nvidia, SoftBank kuruluşu ARM'ı satın almak için 40 milyar dolarlık bir yatırım yapabilir.

Bu alanda hali hazırda oldukça iyi çalışmaları bulunan Nvidia, Japonya merkezli Telekomünikasyon şirketi SoftBank’tan ARM’ı satın alarak markayı daha iyi yerlere getirebilir. İlerleyen günlerde 40 milyar dolar karşılığında yapılacağı söylenen bu anlaşmanın detaylarını hep birlikte göreceğiz. Kitle.net’i takipte kalın…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir