Nokia CEO’su İkinci Çeyrek Sonuçlarına Şaşırdı: Marka Tekrar Yükseliyor

Yılların eskitemediği marka Nokia, uzun bir aranın ardından tekrar büyümeye başladı. Nokia CEO'su, 2020 ikinci çeyrek raporuna oldukça şaşırdı.
 Nokia CEO’su İkinci Çeyrek Sonuçlarına Şaşırdı: Marka Tekrar Yükseliyor

Dünyanın en büyük telefon markalarından biri olan Nokia, eskilerin yıldızı olsa da son yıllarda pek de göz önünde bulunan bir şirket değil. Şirkette yaşanan sorunlar, markanın başka şirketlere satılması gibi pek çok sorun, Nokia‘nın neredeyse sonunu getirmişti. Yıllar geçtikçe değer ve para kaybeden Nokia, 2020 yılının ikinci çeyreğine bakılırsa yeniden yükselmeye başlıyor.

Nokia CEO’sunu bile şaşırtan 2020 ikinci çeyrek sonuçları bugün açıklandı. Açıklamalara göre Finlandiya merkezli telefon markası Nokia, covid-19 süresince yaşadığı düşüşü bu çeyrekte sonlandırdı. Hatta düşüşün aksine, şirket tekrardan yükselmeye başladı. 1865 kuruluşlu dünyanın en eski teknoloji markalarından biri olan Nokia, geçtiğimiz çeyrekte yaşanan %11′lik düşüşün aksine bu çeyrekte tam 5 milyar euro‘luk bir gelir elde etti.

Nokia, 2020 ikinci çeyreğindeki net karını ise 99 milyon euroya çıkarttığını açıkladı. Geçtiğimiz yıl hiç kar elde edemeyen ve sadece 193 milyon euroluk zararla dönemi kapatan Nokia, şimdi ise 99 milyon euroluk kar ile 2020 ikinci çeyreğini kapattı. Nokia CEO’sunu bile şaşırtan bu başarı, şirket yatırımcılarını da oldukça sevindirdi. 155 yıllık şirket, uzun yıllar sonrasında tekrardan kar etmeye ve yükselmeye başladı.

İlgili İçerik  Kayıp Telefon Nasıl Bulunur? (iOS ve Android)
Nokia CEO'su Şaşkın: Marka Tekrar Yükseliyor

Covid-19 sürecini pek iyi atlatamasa da Nokia, bu dönemde oldukça iyi bir yükselişte gibi görünüyor. Diğer bir yandan şirket yetkilileri tarafından yayınlanan rapora göre yıl sonu için %35‘lik bir büyüme tahmin ediliyor. Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamalarda Nokia’nın hisse başına elde ettiği gelir de oldukça iyi seviyelerde olarak nitelendirildi.

Dilerseniz güncel teknoloji haberleri için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın