Nintendo Yine Hacklendi: 140 Bin Hesap Saldırıya Uğradı

Dünyanın en büyük oyun ve konsol üreticilerinden olan Nintendo, 140 bin hesabın daha ele geçirildiğini duyurdu.
 Nintendo Yine Hacklendi: 140 Bin Hesap Saldırıya Uğradı

Japonya merkezli oyun ve konsol üreticisi Nintendo, uzun zamandır hackerlarla savaşmak zorunda kalıyor. Birçok kez kullanıcı verileri çalınan Nintendo, yine 140.000 kişinin hesabının ele geçirildiğini açıkladı. Geçtiğimiz aylarda 160.000 kişinin hesabının ele geçirildiğini duyuran Nintendo, buna 140.000 hesabın daha eklendiğini söyleyerek toplam 300 bin hesabın ele geçirildiğini belirtti.

Ele geçirilen hesaplardaki doğum tarihi, isim soy isim, doğum tarihi, e-posta gibi verilerin de ele geçirilmiş olabileceğini söyleyen Nintendo, ele geçirilen bazı hesaplardaki kayıtlı kredi kartları aracılığıyla satın alma işlemi de yapıldığını belirtti. Bu satın alma işlemlerinin iptal edildiğini ve ele geçirilen hesapların sahiplerine geri ödeme yapıldığı belirten Nintendo, kullanıcıları bazı konularda uyardı.

Geçtiğimiz zamanlarda pek çok kez hesapların ele geçirildiğini duyuran Nintendo, bu konuda pek çok kez kullanıcılarını uyarmıştı. 2 faktörlü doğrulama gibi güvenlik seçeneklerinin kullanılması gerektiğine değinen Nintendo, aynı zamanda kullanıcıların güçlü şifreler kullanması gerektiğini belirtti.

İlgili İçerik  Epic Games: Önümüzdeki Hafta Gelecek 3 Ücretsiz Oyun
Nintendo Yine Hacklendi: 140 Bin Hesap Saldırıya Uğradı

Ele geçirilen hesapların sadece %1’ine giriş yapıldığını belirten Nintendo, diğer hesaplara giriş yapılamadığını belirtti. Giriş yapılmayan hesaplarda 2 faktörlü doğrulamaların açık olduğunu belirten Nintendo, bu sebeple tüm kullanıcıların bu doğrulama özelliğini aktifleştirmesi gerektiğini belirtti.

Geçtiğimiz zamanlarda da pek çok kez bu doğrulama sisteminin açılması gerektiğine değinen Nintendo, bu tür hack olaylarıyla çok sık bir şekilde karşılaşıyor. Bugüne kadar birçok haber ile kullanıcı hesaplarının ele geçirildiğini duyuran Nintendo, bu sefer 300.000 hesabın bilgilerinin ele geçirildiğini doğruladı.

Bir önceki yazımız olan LoL Maç İzleme Görevleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde League of Legends, LoL ve LoL Görevleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın