Nintendo Switch, 160.000 Hesabın Hacklendiğini Doğruladı

 Nintendo Switch, 160.000 Hesabın Hacklendiğini Doğruladı

Video oyunu ve elektronik ürün şirketi Nintendo, 160 bin’den fazla Nintendo Switch hesabının ele geçirildiğini doğruladı. Nintendo, giriş yöntemlerini kısıtlayarak önlem aldı.


İlginizi Çekebilir: Nintendo’ya Sızan Hacker’a 259 Bin Dolar Para Cezası Verildi

Dünyanın en büyük video oyunu şirketlerinden biri olan Nintendo, siber korsanların 160.000’den fazla Nintendo Switch hesabını ele geçirdiğini doğruladı. Nintendo, bugüne kadar bir çok kez bu tür hack saldırılarına maruz kalarak en çok hack saldırılarına uğrayan oyun şirketlerinden biri oldu. Japonya merkezli şirket, 1 Nisan-25 Nisan arası 160.000’den fazla hesabın hassas bilgilerinin ele geçirildiğini doğrulayarak kullanıcılarını endişeye soktu.

Hack saldırısından etkilenen tüm kullanıcılarını E-posta ile bilgilendiren Nintendo, kullanıcı bilgilerinin yasa dışı yollarla ele geçirildiğini ve hesaplara erişimin durdurulduğunu açıkladı. NNID, yani Nintendo Ağ Kullanıcı Kimliği ile hesaplara erişildiğini tespit eden Nintendo, NNID ile hesaplara giriş yapmayı devre dışı bırakarak hesapları korumaya aldığını bildirdi. E-Posta ile bilgilendirilen kullanıcılara şifrelerini değiştirmeleri ve 2 faktörlü doğrulamayı etkinleştirmeleri önerildi. Açıklamalara göre ele geçirilen 160 bin’den fazla hesaptan bazıları, Nisan ayının başından bu güne kadar kullanıldı.

İlgili İçerik  Siber Saldırılar Nasıl İzlenir? | Canlı Siber Saldırı Haritaları

Şirket, yaptığı açıklamalarda çalınan Nintendo hesapları içerisinde alışveriş yapılırken kart bilgilerinin gösterilmediğini söyledi. Hesapların çalındığını ilk olarak Nintendo Switch kullanıcıları geçtiğimiz zamanlarda ortaya çıkarmıştı. Nintendo hesabına kayıtlı PayPal hesaplarından şüpheli kesim yapılan kullanıcılar, Nintendo’ya durumu bildirmişti.

Sizler de bir Nintendo Switch kullanıcısıysanız şifrenizi değiştirmeyi, şifre içerisinde büyük küçük harfler, sayılar ve özel karakterler kullanmayı ihmal etmeyin. Ayrıca çift faktörlü doğrulamayı da kesinlikle etkinleştirin. Çift faktörlü doğrulama, çoğu platformda en güvenli “güvenlik” sistemidir. Hesabınızın ele geçirilmemesi amacından vazgeçilmez bir özelliktir.

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan Messenger Rooms: 50 Kişilik Görüntülü Görüşme başlıklı makalemizde Facebook, Messenger ve Messenger Rooms hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın