Connect with us


Dijital Haberler

Netflix’in Can Sıkıcı Özelliği İçin Devre Dışı Bırakma Seçeneği Geliyor

Dijital film/dizi platformu Netflix, oldukça can sıkıcı bir hal alabilen “Hala izliyor musun?” sorusunu devre dışı bırakabilmek için testlere başladı.

Zaman:

Tarih:

Netflix'in "Hala İzliyor Musun" Özelliği Kapatılabilecek

Dünyanın en büyük dijital film/dizi platformu olarak karşımıza çıkan Netflix, dünya çapında 193 milyonu aşkın abonesine hizmet veriyor. İçerisinde binlerce film/dizi/belgesel ve öze programlar bulunduran Netflix, birçok özelliğiyle diğer platformlardan daha ön planda kalmayı başarıyor. Kullanıcılarına her konuda iyi özellikler sunmaya çalışan ve sürekli güncel kalan Netflix, her ne kadar çok sevilse de bazı konularda can sıkıcı bir hal alabiliyor.

Netflix’in en çok can sıkıcı olan özelliklerinden biri de “Hala izliyor musun?” sorusu oluyor. Netflix aboneliği bulunanların ve platformda dizi izleyenlerin de bileceği üzere Netflix, eğer bir dizinin birden fazla bölümünü izliyor ve sürekli bölümün otomatik değiştirilmesini bekliyorsanız, bir süre sonra size “Hala izliyor musun?” sorusunu soruyor. Bu durumda televizyondan izleyen kullanıcılar, kumandayı alarak bu uyarıyı geçmek zorunda kalabiliyor.

Ayrıca aynı durum bilgisayarlar ve telefonlar için de geçerli. Kullanıcıların rahatını bozabilen, manuel kontrol gerektiren bu durum, Netflix tarafından da sonunda dikkat çekti. Kullanıcıların bu konudaki şikayetlerini de alan Netflix, bu özelliği devre dışı bırakabilmek için bir özellik daha getirecek. Dileyen kişiler Netflix’in bu sorusunu hesap ayarlarından kapatabilecek, dileyen kişiler ise Netflix’in soru sormasını sağlayabilecek.

Hala izliyor musun?

Netflix'in Can Sıkıcı Özelliği İçin Devre Dışı Bırakma Seçeneği Geliyor Dijital film/dizi platformu Netflix, oldukça can sıkıcı bir hal alabilen "Hala izliyor musun?" sorusunu devre dışı bırakabilmek için testlere başladı.

Aslında Netflix’in bu özelliği, bazı durumlarda çok yararlı olabiliyor. Örneğin geceleri mobil veriniz üzerinden bir dizi izlediğinizde, dizinin 2. bölümünün ardından 2. dakikadan itibaren “hala izliyor musun” sorusunu soruyor. Eğer “izlemeye devam et” butonuna tıklamazsanız, dizi orada durdurulmuş oluyor. Yani gece bir dizi izlerken uyuya kaldığınızı düşünürsek, bu özellik fazlasıyla kullanışlı diyebiliriz. Bu hem internetinizin gereksiz yere harcanmamasını sağlıyor, hem de dizinin neresinde kaldığınızı unutmamanızı sağlıyor.

Benzer içerik:  Büyük Bütçeli Altered Carbon İptal Edildi: Yeni Sezon Gelmeyecek

Fakat bazı durumlarda uyanık olduğunuz halde manuel bir kontrol gerektiren bu durum, sizleri harekete geçmek zorunda bırakabiliyor. Dizi izlerken rahatınızı bozabilecek bu özellik bir yandan yararlı olurken, diğer yandan da can sıkıcı hal alabiliyor. Bir kesim tarafından sevilen, bir kesim tarafından da can sıkıcı bulunan bu özellik, artık hesap ayarları üzerinden değiştirilebilecek. Bu sayede dileyen kişiler istediği seçimi yapabilecek.

Netflix Testlere Başladı

Netflix, Abonelik Ücretini Yüksek Oranlarda Arttırabilir

Şuan “hala izliyor musun” sorusunu devre dışı bırakmak için platforma yeni özellik getirmeyi deneyen Netflix, bölgesel testlerine başladı. Yani henüz tüm dünyadaki Netflix kullanıcılarına bu özelliği devre dışı bırakma imkanı sunulmasa da, testler başarıyla tamamlanırsa tüm Netflix aboneleri bu özelliği devre dışı bırakabilecek.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir