Netflix’in 2020 Yılı İçin Ayırdığı Devasa Bütçe Belli Oldu

 Netflix’in 2020 Yılı İçin Ayırdığı Devasa Bütçe Belli Oldu

Dijital yayın platformları arasında piyasa lideri olan Netflix‘in 2020 yılı için içeriklerine ayırdığı bütçe oldukça şaşırtıcı. Netflix, 2020 yılında platform içerikleri için tam 17.3 milyar dolarlık bütçe ayırıyor.


İlginizi Çekebilir: Netflix’in 2019’da En Çok İzlenen Film ve Dizileri

BMO Capital Markets’in tahminlerine göre Netflix’in 2020 yılı için ayırdığı bütçe oldukça şaşırtıcı. Bir çok dijital yayın platformunu geride bırakarak piyasa lideri olan Netflix, 2020 yılı için tam 17.3 milyar dolarlık, yani 102 milyar Türk Lirası bütçe ayırıyor. Sadece içeriklerine yapacağı harcamalara 17.3 milyar dolar bütçe ayıran Netflix, Disney Plus gibi dijital yayın platformalrını açık arada geride bırakmayı başardı.

Türkiye’de 1 buçuk milyon aktif kullanıcısı bulunan Netflix, bir çok ülkede en çok kullanan dijital yayın platformu olarak piyasadaki yerini koruyor. Hatta Netflix, ABD’de kablolu TV’nin izleyici sayısını bile geride bırakmayı başardı.

Ayrıca BMO, Netflix’in ayırdığı 17.3 milyar dolarlık bütçenin çoğunluğunun orjinal içeriklere ayrılacağını iddia etti. Netflix, geçtiğimiz yıl ise içerikleri için toplamda 15.3 milyar dolarlık bir harcama yapmıştı. Netflix’in ayırdığı bu devasa bütçeler ise kullanıcıların kafasında “üyelik ücretlerinde değişiklik olacak mı?” sorusuna sebep oldu. Fakat herhangi bir fiyat artışı olmayacak ve Netflix aynı fiyatlandırmalar ile devam edecek. Hemen aşağıdan fiyatlandırmalar hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerik  TBMM İnternetinde Netflix'e Erişim Engeli Getirildi

Netflix 2020 Üyelik Ücretleri

Netflix 4. Türk Dizisinin Çekimlerine Başladı

3 tür üyelik seçeneği bulunan Netflix, 2020 yılı için de oldukça uygun fiyatlandırmalar ile geliyor. Netflix’in başlangıç paketi ve 1 kişinin kullanabildiği hesap türü olan “temel” paket 2020 yılı içerisinde aylık 17.99 TL olarak ücretlendirilecek. 2 kişinin kullanabildiği standart hesap paketi ise 29.99 TL olarak ücretlendirilecek. Aynı anda 4 cihazda çalıştırılabilen premium hesap türü ise aylık 41.99 TL olarak ücretlendirilecek.

Bir önceki yazımız olan Unutulmaz Filmlerin Unutulmaz Müzikleri başlıklı makalemizde En İyi Film Müzikleri, Film Müzikleri ve Unutulmaz Film Müzikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın