Connect with us


Sinema ve Televizyon

Netflix’e “Minnoşlar” Darbesi: Abonelik İptalleri 5 Kat Arttı

Dijital film/dizi platformu Netflix, ortaya çıkan yeni haberlere göre yayınladığı Minnoşlar filminin ardından abonelik kaybında 5 katlık bir artış yaşadı.

Zaman:

Tarih:

Netflix'e "Minnoşlar" Darbesi: Abonelik İptalleri 5 Kat Arttı

Dünyanın en büyük dijital film/dizi platformlarından biri olan ve dünya çapında 193 milyondan fazla abonesi bulunan Netflix, son günlerde yayınladığı Minnoşlar(Cuties) adlı film sebebiyle büyük bir eleştiriye maruz kalıyor. Özellikle covid-19 sürecinde çok büyük bir abone kazanan Netflix, son günlerde Minnoşlar filmi sebebiyle çok büyük bir abone kaybı yaşamaya başladı.

Birçoğunuzun da bildiği ve haberimizde aktardığımız gibi Netflix, geçtiğimiz ayın son günlerinde yeni filmi Minnoşlar’ı duyurmuş ve Minnoşlar filmine özel bir Netflix sayfası hazırlamıştı. Bu Netflix sayfasında filmin kısa tanıtımı olarak 11 yaşındaki küçük bir kızın dişiliğini keşfederek aile geleneklerine meydan okuduğu, twerk dans grubuna katıldığı yazıyordu. Filmin yaş kısıtlaması bölümünde +18 yazıyordu ve filmin afişi de tepki çekmişti.

Tüm bunlar, Netflix’i pedofili suçlamalarıyla karşı karşıya getirmiş ve günlerdir süren bir tartışmayı başlatmıştı. Ülkemizde RTÜK‘ün kararıyla yayınlanmasının önüne geçilen Minnoşlar filmi, diğer ülkelerde tüm tepkilere rağmen yayınlanmıştı. Tepki gösteren herkese bu filmi izlemesini ve asıl mesajı anlamasını öneren Netflix, bu konuda başarılı olamadı ve hızla abone kaybetmeye başladı. Ortaya çıkan haberlere göre Netflix’in abone kaybı, bu filmin yayınlanmasından itibaren 5 kat arttı.

Netflix Abone Kaybı 5 Kat Yükseldi

Netflix'e "Minnoşlar" Darbesi: Abonelik İptalleri 5 Kat Arttı Dijital film/dizi platformu Netflix, ortaya çıkan yeni haberlere göre yayınladığı Minnoşlar filminin ardından abonelik kaybında 5 katlık bir artış yaşadı.

Abonelik analiz sitesi olan Antenna, Minnoşlar’ın 9 Eylül tarihinde yayınlanmasının ardından Netflix’in 5 gün içerisinde 5 kat abonelik kaybı artışı yaşadığını belirtti. Toplamda kaç kişinin abonelikten ayrıldığı söylenmese de, eskiye göre 5 kat daha fazla abone kaybeden Netflix’in oldukça zor bir durumda olduğunu söyleyebiliriz. Diğer bir yandan change.org’da başlatılan “Netflix Aboneliğini İptal Et” kampanyasına da toplamda 656 binden fazla kişi katıldı.

Benzer içerik:  "Netflix Türkiye'den Çekiliyor" İddiası Gündem Oldu

Netflix’in Piyasa Değeri Hızla Düşüyor

Netflix'e "Minnoşlar" Darbesi: Abonelik İptalleri 5 Kat Arttı Dijital film/dizi platformu Netflix, ortaya çıkan yeni haberlere göre yayınladığı Minnoşlar filminin ardından abonelik kaybında 5 katlık bir artış yaşadı.

Diğer bir yandan sosyal medya platformlarında da tepkiler hızla yükseliyor. Twitter’da dünya çapında trendlere giren Netflix boykotu, Netflix’in çok daha fazla sayıda abone kaybetmesine sebep olabilir. Diğer bir yandan Minnoşlar filminin yeni tanıtıldığı günler olan 1 Eylül’de hisse başı değeri 556 dolar olan Netflix, şimdi hisse başına 470 dolarlık bir değerlemeye sahip. Yani 17 günde platformun piyasa değeri %15,50 oranlarında geriledi.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir