Connect with us


Dijital Haberler

Netflix’de İçerik Bulamayanlara Yeni Özellik: Karışık Oynatma

Dijital film/dizi/belgesel platformu Netflix, izleyecek içerik bulamayanlara içerik önerebilecek “karışık oynat” adındaki yeni özelliği test ediyor.

Zaman:

Tarih:

Netflix'de İçerik Bulamayanlara Yeni Özellik: Karışık Oynat

Dünyanın en çok kullanılan dijital dizi/film platformlarından biri olan Netflix, dünya çapındaki 190 milyondan fazla abonesine yeni özellikler sunmaya hazırlanıyor. Yüzlerce, hatta binlerce içeriği bulunan ve tüm dünyadan orjinal yapımları abonelerine sunan Netflix, buna rağmen içerik bulamayan veya birçok içeriği izlemiş olan aboneye, otomatik içerik bulabilmeleri için karışık oynat özelliğini sunmaya hazırlanıyor.

Netflix’in şuanda test etmeye başladığı ve bazı ülkelerde test amaçlı kullanıma sunduğu karışık oynat özelliği sayesinde tek tuşla otomatik olarak içerik bulabileceksiniz. Netflix’in kullanıcı seçme, yani giriş ekranında çıkacak olan karışık oynat butonuna tıkladığınızda, Netflix tarafından karşınıza otomatik bir dizi veya film çıkarılacak.

Hem de bu özellik karşınıza rastgele film yerine daha çok ilginizi çekebilecek şeyleri bulacak. Bu özellik için özel bir algoritma oluşturan Netflix, listenize kaydettiğiniz filmlere, dizilere, veya daha önce izlediğiniz içeriklere göre karşınıza içerikler çıkaracak. Yani sizin sevebileceğiniz içerikler Netflix tarafından seçilerek sizlere sunulacak. Yeni karışık oynat özelliğini Netflix üzerinde dilediğiniz kadar kullanabileceksiniz.

Benzer içerik:  Greta Thunberg Şimdi de Zaman Yolcusu Çıktı(!)
Netflix'de İçerik Bulamayanlara Yeni Özellik: Karışık Oynatma Dijital film/dizi/belgesel platformu Netflix, izleyecek içerik bulamayanlara içerik önerebilecek "karışık oynat" adındaki yeni özelliği test ediyor.

Hemen yukarıdaki gibi bir şekilde karşımıza çıkacak olan Netflix karışık oynatma özelliği şuanda belli ülkelerde denense de ilerleyen zamanlarda tüm dünyada kullanıma sunulacak. İlgili karışık oynatma butonu, profil seçme ekranında, ana ekranda ve menü bölümünde görünecek.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir