Connect with us


Dijital Haberler

Netflix, Yeni Abone Sayısında Büyük Bir Düşüş Yaşadı

Dijital film/dizi platformu Netflix, 2020 üçüncü çeyreğinde istediğini elde edemedi. Netflix’in yeni abone sayısı büyük oranda düştü.

Zaman:

Tarih:

Netflix, Yeni Abone Sayısında Büyük Bir Düşüş Yaşadı Dijital film/dizi platformu Netflix, 2020 üçüncü çeyreğinde istediğini elde edemedi. Netflix'in yeni abone sayısı büyük oranda düştü.

Dijital film/dizi platformu Netflix, 2020 ilk yarı başarısının ardından üçüncü çeyrek raporlarını da açıkladı. Açıklanan rapora göre Netflix kendi hedeflerini tutturamazken, aynı zamanda çok büyük bir düşüş yaşadı. Netflix 2020 ilk yarısında çok büyük bir başarı yakalayarak büyük oranlarda yeni abone edinmiş olsa da, 2020 üçüncü çeyrek sonuçları Netflix’i pek de sevindirmedi.

Son dönemlerde koronavirüs salgınıyla birlikte birçok şirket zarara uğrasa da, bu süreçte Netflix büyük oranlarda yeni abone kazanmıştı. Koronavirüs sürecinde evinde kalan insanların dijital eğlence platformlarına akın etmesi, Netflix’e de büyük bir kullanıcı kitlesi kazanmıştı. Bu süreçte milyonlarca kullanıcı kazanan Netflix, 2020 ilk yarısında yeni abone sayısı rekoru kırmış ve kendi tarihini yazmıştı.

Fakat 2020 ilk yarısında işler Netflix için çok iyi olsa da, yeni kullanıcı sayısında hızlı bir düşüş yaşandı. Son zamanlarda Minnoşlar filminin de tartışma konusu olması, bununla birlikte Netflix’in çok farklı yapımlarla karşımıza çıkmayışı, yeni abone sayısının azalmasına sebep oldu. 2020 üçüncü çeyrekte Netflix’e sadece 2,2 milyon kişi abone oldu. Bu da Netflix’in 2,5 milyonluk hedefinin gerisinde kaldı. Ayrıca Netflix dışındaki analiz şirketleri de üçüncü çeyrek için 3,3 milyon yeni abone bekliyordu. Netflix, üçüncü çeyrekteki yeni abone oranlarında düşüş yaşasa da toplam abone sayısında artış yaşadı.

Benzer içerik:  En Yüksek 5G Hızına Sahip Ülkeler Belli Oldu - İşte Hızları

Netflix, 195 Milyon Aboneyi Geride Bıraktı

Netflix, Yeni Abone Sayısında Büyük Bir Düşüş Yaşadı Dijital film/dizi platformu Netflix, 2020 üçüncü çeyreğinde istediğini elde edemedi. Netflix'in yeni abone sayısı büyük oranda düştü.

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından biri olan Netflix, 195,2 milyon abonesiyle rakiplerinin önüne geçmeyi başardı. Netflix, 2020 yılında toplamda 28,1 milyonu aşkın yeni abone kazandı. Son 3 ayda ise bu 28,1 milyon abonenin yalnızca 2,2 milyonu Netflix’e katıldı. Yani yeni aboneliklerde büyük düşüş vardı. Diğer bir yandan 2020 dördüncü çeyrek tahminlerini de aktaran Netflix, 2020 yılında 200 milyon aboneyi geride bırakmak istediklerini açıkladı.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir