Netflix, Twitter’da Markalar ile Tweet Rüzgarı Estirdi

 Netflix, Twitter’da Markalar ile Tweet Rüzgarı Estirdi

1997 kuruluşlu film-dizi yapımı ve dağıtımı yapan, aynı zamanda dijital yayın platformlarında da piyasada lider konumunda olan ABD merkezli Netflix, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile hem tüm markaların hem de milyonlarca insanın dikkatini çekmeyi başardı.

Dünyaca ünlü büyük markalar ile bu derece samimi bir tweet ortamı yaratan Netflix, oldukça iyi tepkilerle karşılandı. Markalar, ciddiyetlerini bir kenara bırakarak mizahi şekilde Netflix’in bu ilginç sorusunu yanıtladı.

Netflix ekibi yaptığı ilginç paylaşımda markalara şu soruyu sordu;

“Seks sırasında ve aynı zamanda marka hesabınızı yönetirken söyleyeceğiniz şey nedir?”

Netflix (resmi twitter paylaşımı)

Netflix’in bu ilginç paylaşımına dünyaca ünlü onlarca markadan yanıt geldi. Mizah içerikli bu paylaşımları sizler için derledik.

Arby’s adlı ABD’nin en ünlü 2. fast-food zinciri verdiği cevapla en çok beğenilenlerden birisi oldu. Arby’s, Netflix’in bu ilginç sorusunu “Daha fazla et ister misin?” şeklinde yanıtladı.

Diğer bir paylaşım ise online kupon kodu dağıtan ve büyük şirketlerin indirimlerini günlük olarak paylaşan Groupon şirketinden geldi. Groupon “Bizi bir arkadaşınıza önerme olasılığın ne kadar?” şeklinde yanıt verdi.

BBC ve Discovery Communications’ın ortak belgesel kanalı olan Animal Planet ise “bana iyi bir yılan fotoğrafı gönder” şeklinde yanıtladı.

AXE “şimdi %33 daha büyük”

Casper: “bunun için uzanmak isteyebilirsin”

YouTube TV: “bunun canlı olduğuna inanamıyorum”

Yelp: “lütfen deneyiminizi toplulukla paylaşın”

Paramount Network: “buna dokunmak istediğimden emin değilim”

İlgili İçerik  Twitter, Hack Saldırısının Nasıl Gerçekleştiğini Açıkladı

Dünyaca ünlü markaların yanıtlarından sonra bir türk markası olan “Getir” ise bu paylaşıma mizahi bir şekilde yanıt verdi. Getir “10 dakika içinde teslim edilecek” şeklinde Netflix’in tweet’ini yanıtladı.

Bir önceki yazımız olan İnsan Dondurma Projesi Cryonics Nedir? başlıklı makalemizde Cryonics Nedir?, Cryonics Projesi ve İnsan Dondurma Projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın