Connect with us


Dijital Haberler

Netflix: “Minnoşlar Filmini Herkesin İzlemesini Tavsiye Ediyoruz”

Dünyanın en büyük dijital film/dizi platformlarından biri olan Netflix, son günlerde fazlasıyla tepki çeken bir film olan Minnoşlar’ı herkesin izlemesini istedi.

Zaman:

Tarih:

Netflix: Minnoşlar'ı Herkes İzlesin

Dünyanın en çok kullanılan dijital film/dizi platformlarından biri olan Netflix, dünya çapında 193 milyondan fazla abonesine aktif olarak hizmet veriyor. Devamlı olarak güncel içerikler yayınlayan ve kullanıcılara birçok kategoride güncel filmler ve diziler sunan Netflix, bu içerikler için yıllık milyarlarca dolarlık bütçeler ayırıyor. Birçoğunuzun da bildiği gibi bu yapımlardan biri de geçtiğimiz günlerde tanıtılan Minnoşlar adlı film oldu.

Son günlerde Netflix’in en çok konuşulan filmlerinden biri olan Minnoşlar filmi, aslında kalitesiyle veya çok iyi bir yapım olmasıyla değil, pedofili suçlamalarıyla konuşuluyor. Netflix’in en tepki çeken filmi olan Minnoşlar filmi, Ağustos ayının sonlarında tanıtılmış ve Netflix üzerinde tanıtımı yayınlanmıştı. Filmin tanıtımının yayınlanmasının ardından da tepkiler çığ gibi büyümüştü.

Minnoşlar filminin tanıtım sayfasında yazan açıklamalar, yaş etiketi ve film posteri, filmin sosyal medyada büyük tepki almasına sebep olmuştu. Bununla birlikte #CancelNetflix etiketiyle sosyal medyada “Netflix hesaplarını iptal et” şeklinde bir kampanya başlatıldı ve yüz binlerce kişi kampanyaya katıldı. Fazlasıyla zor bir duruma düşen Netflix, yine de Minnoşlar filmini kaldırmadı. Çünkü Netflix, filmin sosyal medyada göründüğünden çok daha uzak olduğunu, herkesin izlemesi gereken bir film olduğunu söylüyor.

Netflix: "Minnoşlar Filmini Herkesin İzlemesini Tavsiye Ediyoruz" Dünyanın en büyük dijital film/dizi platformlarından biri olan Netflix, son günlerde fazlasıyla tepki çeken bir film olan Minnoşlar'ı herkesin izlemesini istedi.

Günlerce sosyal medyada büyük tepki çeken film, Netflix tarafından yapılan açıklamalara göre aslında oldukça iyi bir konuya değiniyor. Fakat tabii ki Netflix bu açıklamalar ile filmi savunsa da, filmin hedef olmasının asıl sebebi, 11 yaşındaki küçük bir kızın twerk grubuna katılmasının konu alındığı bir film olması. Bununla birlikte filmin yaş etiketinin de +18 olması ve film posterlerinin çok farklı seçilmesi tepkilerin asıl sebeplerinden biri diyebiliriz.

Benzer içerik:  Trendyol'da Satılan Bir Ürün Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı: Trendyol'dan Açıklama

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Netflix sözcüsü, bu filmin aslında küçük çocukların cinselleştirilmesine karşı bir sosyal mesaj olduğunu, aslında filmin herkes tarafından izlenmesi gerektiğini belirtti. Aynı zamanda filmin ödüllü olduğuna değinen Netflix sözcüsü, bu filmin genç kızlar üzerindeki toplumsal ve sosyal medya baskısını anlattığını belirtti. Diğer bir yandan açıklamalara göre çok yanlış anlaşılan Minnoşlar filminini herkesin izlemesi istendi.

ABD merkezli eğlence dergisi Variety’ye açıklamalarda bulunan Netflix sözcüsü, açıklamalarında şu ifadelre yer verdi: “Cuties filmi, küçük çocukların cinselleştirilmesine karşı sosyal bir mesajdır. Bu film ödüllü ve genç kızların sosyal medyada, toplum genelinde baskıyla büyüdüklerini anlatan güçlü bir hikaye, bu konuları önemseyen herkese filmi izlemesini tavsiye ediyoruz. Kızlarımız, bir kadın sosyal medyada ne kadar çok cinselleştirilirse, o kadar başarılı olduğunu görürler. Ve evet, bu fazlasıyla tehlikeli.

Açıklamalara bakılırsa filmin amacı oldukça mantıklı geliyor, fakat filmin Netflix tanıtım sayfasının bu açıklamalar ile hiç uyuşmadığını da belirtebiliriz. Aslında bu algının oluşmasına sebep olan, Netflix’in hazırladığı ve tanıttığı Minnoşlar tanıtım sayfasıydı. Diğer bir yandan filmi izleyen kullanıcılar nasıl yorumlar yapacak ve netflix abonelik iptali boykotu ne kadar sürecek büyük merak konusu…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir