Connect with us


Dünya'dan Haberler

Netflix Kurucu Ortağından Dikkat Çeken Tavsiye: “Kitap Okumayın”

Dünyanın en büyük dijital film/dizi platformlarından olan Netflix’in kurucu ortağı, iş dünyasında gelişmek isteyenler için “kitap okumayın” tavsiyesinde bulundu.

Zaman:

Tarih:

Netflix Kurucusundan Dikkat Çeken Tavsiye: "Kitap Okumayın"

Netflix‘in 2 kurucu ortağından biri ve ilk CEO‘su olan Marc Randolph, CNBC ile yaptığı bir röportajda oldukça dikkat çekici bazı ifadeler kullandı. İş dünyasında kendini geliştirmek ve iyi yerlere ulaşmak isteyen kişiler için CNBC’de bir röportaj veren Randolph, “iş dünyasında gelişmek istiyorsanız kitap okumayın, online dersler almayın” tavsiyelerinde bulundu.

Dünyanın en çok kullanılan dijital film/dizi platformu ünvanını elinde tutan ve 190 milyondan fazla aktif kullanıcısına hizmet veren Netflix, bu sayede devasa gelirler elde ediyor. İş dünyasında en büyük markalardan biri haline gelen ve tüm dünyada milyonlarca gencin ilgisini çeken Netflix, bundan 23 sene önce 1997 yılında 2 kişinin ortaklığıyla kuruldu. Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kurulan bu şirkete daha sonra ilk CEO olarak Marc Randolph atandı.

Şirket ilk yıllarda pek dikkat çekmese de, daha sonraki yıllara damga vurarak dünyanın en büyük dijital film/dizi olma yolunda hızla ilerledi. Günümüzde ise bu ünvanı almayı başardı. Bu başarının sırrı ise 2 ortağın nasıl bir yol izlediklerine bağlıydı. Özellikle gençlerin ilgisini çeken Netflix girişimi için 2 ortaktan biri olan Randolph’un tavsiyeleri CNBC kanalında aktarıldı. Fakat Randolph, klasik önerilerden uzaklaşarak “kitap okumayın, ders çalışmayın” ifadelerinde bulunarak dikkat çekti.

Netflix Kurucusundan Dikkat Çeken Tavsiye: "Kitap Okumayın"

Netflix kurucu ortağı ve ilk CEO’su Randolph, bu açıklamalarında kitap okumayı ve online ders almayı zaman kaybı olarak gördüğünün izlenimini verdi. Ona göre daha çok kitap okumak ve ders çalışmak yerine asıl işe odaklanılmalıydı. Radolph, yaptığı açıklamanın tamamında şunları söyledi;

Kitap okumayın. Online dersler almayın. Eğer gerçekten iş becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, becerilerinizi aktif biçimde kullanabileceğiniz yolları bulun. Örneğin ailenizden birine ya da bir arkadaşınıza bir şeyler satmaya çalışın. Öncesinde gerçek satış fikirlerinizin ne olduğuna dair düşünmeniz gerekiyor. Daha önce neleri görmüşlerdi? Nasıl tepki verecekler?

Bu açıklamaları yapan Radolph’un kurucusu olduğu Netflix, şuanda yaklaşık 212 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip. Şirket, son 5 yılda değerini 5 kat arttırarak 212 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

Dilerseniz güncel teknoloji haberleri için “kitle.net” web sitemizi takip edebilir, ücretsiz abone olabilirsiniz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. lena

    29 Ağustos 2020 at 13:46

    katılıyorum cunku okuyan ınsan aldıgı subnımınalı sagaltır ..bu adamın hedeflerı hıc de sevımlı degıl bence kıme hızmet edıyor

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel