Connect with us


Dijital Haberler

Netflix Kurucusu: “Evden Çalışmanın Hiçbir Faydası Yok”

Netflix kurucusu ve CEO’su Reed Hastings, evden çalışmanın hiçbir yararının olmadığını ve bu şekilde fikir üretmenin çok zor olduğunu söyledi.

Zaman:

Tarih:

Netflix Kurucusu: "Evden Çalışmanın Hiçbir Faydası Yok"

Birçoğunuzun da bildiği gibi geçtiğimiz yılın son aylarında Çin‘in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve ardından çok kısa sürede dünyaya yayılan covid-19 salgını, milyonlarca insanı eve hapsetmişti. Özellikle dünya çapında milyonlarca öğrenci evinden dijital ortamlarda ders almaya başlarken, iş yerleri de evden çalışma modeline geçiş yapmıştı. Teknoloji şirketleri Microsoft, Google, Amazon gibi dev şirketler, ofise gelmesi gerekmeyen kişilerin evden çalışmasını uygun görmüştü.

Bu şekilde de çalışanların sağlıklı kalması amaçlanıyordu. Çalışanların sağlığı için evden çalışma modeline geçiş yapan teknoloji şirketlerinden biri olan Netflix, aynı zamanda covid-19 sürecinde en çok büyüme yaşayan teknoloji şirketlerinden biri olmuştu. Covid-19 salgını sürecinde evinde kalmak zorunda kalan insanlar, evde eğlenmek için Netflix benzeri dijital platformlara akın etmişti. Bu da Netflix’in oldukça iyi sayılarda yeni üye kazanmasını sağlamıştı.

Fakat diğer bir yandan açıklamalara göre evden çalışmak zorunda kalan Netflix ekibi için çalışmalar daha da zorlaştı. Netflix kurucusu ve CEO’su Reed Hastings, şirketteki çalışanların uzaktan çalışma modelinde ek olarak hiçbir fayda görmediklerini, bu çalışma modeliyle fikir üretmenin çok zor olduğunu belirtti. Ofis ortamında daha iyi fikir üretilebileceğini ve farklı fikirler arasında daha iyi tartışılabileceğini savunan Netflix CEO’su Hastings, onaylanmış bir covid-19 aşısı çıkana kadar Netflix çalışanlarının ofise dönme zorunluluğunun olmayacağını belirtti.

Benzer içerik:  TikTok, 16 Yaşından Küçüklere Mesajlaşmayı Yasakladı
Netflix Kurucusu: "Evden Çalışmanın Hiçbir Faydası Yok" Netflix kurucusu ve CEO'su Reed Hastings, evden çalışmanın hiçbir yararının olmadığını ve bu şekilde fikir üretmenin çok zor olduğunu söyledi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Hastings, “İnsanlarla yüz yüze bir araya gelememek, özellikle de uluslararası anlamda, tamamen olumsuz bir durum.” ifadelerine yer verdi. Ayrıca şirket çalışanlarının uzaktan çalışma koşullarında gösterdiği fedakarlıktan çok etkilendiğine de değinen Hastings, çalışanlara teşekkür etti. Şirketteki 8.600 çalışanın büyük bir bölümünün, onaylanmış bir covid-19 aşısı çıkmadan ofise dönme zorunluluğunun olmadığını belirten Netflix CEO’su, birçok projenin tekrardan başladığını da aktardı.

Diğer bir yandan Netflix ofise dönüş için günleri sayarken, sosyal medya devi Twitter’da durum aynı değildi. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan ve ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı bulunan Twitter, çalışanlarına sonsuza dek evden çalışma izni verdi. Yani covid-19 salgını sonlansa da dileyen Twitter çalışanları, ofise gitmek yerine evden çalışmaya devam edebilecekler.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir