Netflix, Ekrana Yanlışlıkla Dokunmayı Engelliyor

 Netflix, Ekrana Yanlışlıkla Dokunmayı Engelliyor

Netflix, ortaya çıkan haberlere geri ekrana yanlışlıkla dokunmanızı engelleyen bir güncellemeyi önümüzdeki zamanlarda yayınlayacak.


İlginizi Çekebilir: Netflix, Çalışanları İçin 150 Milyon Dolar Bağışladı

Dünyanın en büyük dijital yayın platformlarından biri olan Netflix, mobil kullanıcılarını önemseyen “önemli” bir güncelleme için çalışıyor. Mobil Netflix kullanıcıları için büyük bir sorun olan ekrana yanlışlıkla dokunma ve bu sebeple film seyrini etkileme sorunu, yeni güncelleme ile ortadan kalkacak gibi görünüyor.

9to5google’ın ortaya çıkardığı kodlara göre Netflix, bundan sonra ekranı sabitlemeniz için özel bir tuşu platforma ekleyecek. Yani siz istediğiniz diziyi açacak ve ekranınızı dokunulamaz bir hale getirecek olan “kilit” tuşuna basacaksınız. Kilit tuşu aktifken ekrana ne kadar dokunsanız da herhangi bir işlem yapılmayacak. Yani yanlış dokunuşlar bu güncellemeyle tamamen ortadan kaldırılacak.

İlgili İçerik  TBMM, Netflix Erişim Engeli Hakkında Açıklama Yaptı

Yukarıda da gördüğünüz gibi herhangi bir diziyi/filmi veya belgeseli açtığınızda ekranınızda bir kilit tuşu belirecek. Bu tuşa tıkladığınızda ekran kilitlenecek ve dokunulmaz hale gelecek. Bu seçeneği siz tekrar kapatana kadar ekrana yaptığınız tuşlamalar hiçbir şekilde izlediğiniz içeriği etkilemeyecek.

Ekran kilitliyken filmin durdurma tuşu, ilerleme tuşu, bir sonrakine geçme tuşu gibi özellikler de deaktif hale gelecek. Yani ekran kilidi tuşunu aktif hale getirdiğinizde diğer tüm butonlar da ortadan kalkacak. Eğer kilide tekrar tıklarsanız kilit açılacak ve tuşları tekrardan kullanabileceksiniz. Şuanlık sadece Android platformda yayınlanacak olan bu güncelleme, ilerleyen zamanlarda iOS platformlarda da kullanılabilecek.

Bir önceki yazımız olan Samsung, 600 Megapiksel'lik Kamera Üzerinde Çalışıyor başlıklı makalemizde 600 Megapiksel Kamera, 600 MP Kamera ve Samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın