Netflix, Covid-19 Salgınında 16 Milyon Abone Kazandı

 Netflix, Covid-19 Salgınında 16 Milyon Abone Kazandı

Corona virüsü dünya genelinde tehlike saçarken, değer kazanan şirketlerden biri de Netflix oldu. Dünyanın en büyük dijital yayın platformu Netflix, virüs sırasında 16 milyon yeni üye kazandı.


İlginizi Çekebilir: Netflix, Coronavirüs’e Özel Ücretsiz Belgeseller Yayınlıyor

Dünyanın en büyük dijital yayın platformu olan Netflix, corona virüsü sebebiyle evinde kapalı kalan insanların platforma akın etmesi sebebiyle büyük bir yükseliş yaşadı. Halihazırda piyasadaki en çok kullanılan dijital yayın platformu olan Netflix, corona virüsü sebebiyle kazandığı 16 milyondan fazla üye ile birlikte piyasadaki liderliğini kesinleştirmiş oldu.

eMarketer analisti Eric Haggstrom yaptığı açıklamalarda Netflix’in iş modelinin corona virüsü anında mükemmel bir iş modeli olduğunu söylerken, salgından en az etkilenen kazanç modellerinden birinin de dijital yayın platformları olduğunu belirtti.

Netflix, Covid-19 Salgınında 16 Milyon Abone Kazandı

Salgın sırasında evine kapanmak zorunda kalan insanlar, çoğunlukla internette vakit geçirmeye başlayınca dijital yayın platformları ve sosyal medyanın kullanımı oldukça arttı. Özellikle son dönemlerde sosyal medyada popülerliği artan Netflix dizileri, evine kapanan insanların da oldukça ilgisini çekti. Netflix’in corona virüsü salgını öncesi 167 milyon abonesi bulunurken, virüs boyunca 16 milyon kişi daha platforma katıldı.

İlgili İçerik  Greta Thunberg, Coronavirüs Belirtileri Gösterdiğini Paylaştı

Toplamda 183 milyon aboneye ulaşan dijital yayın platformu 2020 yılının sadece ilk 3 ayında 5,8 milyar dolar ciro ve 709 milyon dolar net kar elde etti. Netflix, virüs sebebiyle işini kaybeden dünya genelindeki 120.000’den fazla ekip çalışanını da unutmayarak 150 milyon dolarlık bir fon ayırdı. Fon, virüs sebebiyle işini kaybeden Netflix projelerinde çalışan ekip personellerine dağıtılacak.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nedir ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın