Netflix, Cinayetleri İzleyiciler ile Birlikte Çözecek

Netflix, Çözülemeyen Gizemler isimli yeni belgeselinde çözülemeyen cinayetlerin dosyalarını internetten paylaştı. Bu dosyalardan cinayeti herkes çözebilecek...
 Netflix, Cinayetleri İzleyiciler ile Birlikte Çözecek

Dünyanın en çok kullanılan dijital film/dizi/belgesel platformu Netflix, yine oldukça ilginç bir işe imza atıyor. İlk olarak 1987 yılında başlayan bir TV programı olan Unsolved Mysteries isimli televizyon belgeseli, geçtiğimiz zamanlarda Netflix’e uyarlanarak yeni bölümleri çekilmeye başlandı. Eski programda çözülemeyen gizemleri de konu alan Netflix belgeseli, henüz gala yaparken FBI‘ın bile dikkatini çekmişti.

Temmuz ayının başlarında yayınlanarak içerisindeki pek çok ipucunu izleyicilere sunan “Çözülemeyen Gizemler” isimli belgesel, FBI’a bir cinayet dosyasını da tekrar açtırmıştı. 2004 yılında kaybolan bir kişinin ölü bulunması sonucu cinayet 16 yıldır çözülememiş, Netflix belgeselinde konu alınmıştı. Belgeselde kaybolan kişiye dair bazı ipuçlarının yer alması, FBI’a 2004 yılında başlayan ve kapanan soruşturmayı tekrar açtırmıştı.

Belgesel yapımcıları ise diziyi izleyenler ile birlikte daha çok ipucunun ortaya çıkabileceğini söylemiş, seyircilerin de bu konuda yardımcı olabileceğinin sinyallerini vermişti. Netflix, şimdi ise belgeseldeki bölümlerde yer alan cinayetlerin tüm belgelerini internet üzerinden yayınladı. Google Drive üzerinden yayınlanan bu belgeler sayesinde belgeseldeki tüm bölümler ve olaylar hakkında belgelere ulaşabiliyor, cinayeti çözmekte yardımcı olabiliyorsunuz.

İlgili İçerik  Karantinada En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi
Netflix, Cinayetleri Seyirciler ile Birlikte Çözecek

İlk olarak 1987 yılında yayınlanmaya başlayan TV programı Unsolved Mystery sayesinde onlarca gizemli olay çözüme ulaşmıştı. O dönemlerde bu belgeselin en sevilen yanı ise seyircilerle durumun birlikte çözülmesiydi. Tekrar aynı konseptte programı belgesel halinde devam ettiren Netflix, izleyicilerin de bu gizemleri çözmeye yardımcı olabilmesi için ellerindeki tüm belgeleri internet ortamından yayınlıyor.

Dilerseniz siz de hemen buraya tıklayarak Netflix’in ilgili olaylar hakkında paylaştığı belgelere göz atabilir ve inceleyebilirsiniz. Netflix belgeseli Unsolved Mystery’nin resmi Google Drive hesabından yayınlanan bu belgeler içerisine belgeselin diğer bölümleri de eklenecek. Artık belgeseldeki cinayetler sadece dedektifler ile değil, dileyen herkesin yardımı ve incelemeleriyle çözülecek. Ortaya çıkan ipuçları izleyiciler tarafından da Netflix’e iletilecek ve bu ipuçlarının çok ciddi olması sonucunda Netflix, ilgili bulguları FBI’a teslim edecek. Dedektifliğe meraklı olanların, bu cinayeti ben çözerim diyenlerin kesinlikle bir bakmasını tavsiye ederiz…

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın