Connect with us


Sinema ve Televizyon

Netflix CEO’sundan Minnoşlar Savunması: “2020 Yılında Sansür Tartışmamı Şaşırtıcı”

Netflix CEO’su, tepki çeken Minnoşlar filmi hakkında yaptığı açıklamalarda filmi savundu. CEO, “2020 yılının ABD’sinde Sansür Tartışmak Şaşırtıcı” açıklamasında bulundu.

Zaman:

Tarih:

Netflix CEO'sundan Minnoşlar Savunması: "2020 Yılında Sansür Tartışmamı Şaşırtıcı" Netflix CEO'su, tepki çeken Minnoşlar filmi hakkında yaptığı açıklamalarda filmi savundu. CEO, "2020 yılının ABD'sinde Sansür Tartışmak Şaşırtıcı" açıklamasında bulundu.

Dünyanın en büyük dijital film/dizi platformlarından biri olan ve dünya çapında 193 milyonu aşkın abonesine hizmet veren Netflix, her geçen gün yepyeni yapımları karşımıza çıkarıyor. Her yıl milyarlarca dolarlık bütçeyle yeni yapımlara imza atan Netflix, bu yıl karşımıza çıkardığı orjinal yapımı Minnoşlar filmiyle dünya çapında çok büyük bir tepki çekmişti.

Filmin tanıtımının yayınlanmasının ardından tanıtım bilgileri büyük tepki çekmişti. Filmin tanıtımında 11 yaşındaki Amy adlı bir kızın aile geleneklerine meydan okuyarak bir twerk dans grubuna katıldığı belirtiliyordu. Filmin tanıtımında yer alan bu ifadeler tepki çekerken, yalnızca bunlarla da sınırlı kalmadı. Netflix, yayınladığı tanıtımda filmin yaş etiketini de +18 olarak belirtti ve film posterinde tepki çeken bazı fotoğraflar kullandı.

Sonrasında bu tanıtımı sosyal medyada paylaşmaya başlayan sosyal medya kullanıcıları, filmin çok kısa bir sürede büyük bir tepki çekmesine sebep oldu. Sosyal medyada hızla büyüyen tepkiler üzerine ülkemizde de tepkiler artmış ve RTÜK soruşturma başlatmıştı. Başlatılan soruşturmaların ardından Minnoşlar filmi Netflix Türkiye’den kaldırılmıştı. Uzun süredir devam eden tepkilere yanıt veren Netflix CEO’su, 2020’nin ABD’sinde bu sansürün tartışılmasının şaşırtıcı olduğunu söyledi.

Benzer içerik:  Elon Musk, Resmi Twitter Hesabından WhatsApp'ı Ti'ye Aldı

“2020’de Bu Sansürü Tartışmak Şaşırtıcı”

Netflix CEO'sundan Minnoşlar Savunması: "2020 Yılında Sansür Tartışmamı Şaşırtıcı" Netflix CEO'su, tepki çeken Minnoşlar filmi hakkında yaptığı açıklamalarda filmi savundu. CEO, "2020 yılının ABD'sinde Sansür Tartışmak Şaşırtıcı" açıklamasında bulundu.

Netflix CEO’su Ted Sarandos, Minnoşlar filminin Avrupa’da hiç tartışma yaratmadan vizyona girdiğini, 2020’nin ABD’sinde sansür tartışmasının çok şaşırtıcı olduğunu söyledi. Sarandos, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “2020 yılında Amerika’da hikaye anlatımını sansürleme konusunda bir tartışma yapmamız biraz şaşırtıcı. Bu yönetmenin hikayesi ve film açıkça Sundance’ta çok iyi karşılandı, bu tür tartışmalar olmadan ve bu tartışma olmadan Avrupa’da gösterime girdi.

Diğer bir yandan Netflix CEO’su ve Netflix’teki ekip üyeleri, Minnoşlar filminin yanlış anlaşıldığını ve aslında filmin herkes tarafında izlenmesi gerektiğini belirtiliyor. Filmin çok iyi bir konuya değindiğini iddia eden Netflix yetkilileri, Minnoşlar filmini platformdan çekmemekte oldukça kararlı gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir