Connect with us


Dijital Haberler

Netflix, Abonelik Ücretini Yüksek Oranlarda Arttırabilir

Dünya devi dijital film/dizi platformu Netflix, ünlü bir analiz şirketinin analistine göre fiyatları çok yakında çok yüksek oranlarda yükseltebilir.

Zaman:

Tarih:

Netflix, Abonelik Ücretini Yüksek Oranlarda Arttırabilir

Dünyanın en büyük dijital dizi/film platformlarından biri olan Netflix, son zamanlarda çok büyük bir yükseliş ile milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Özellikle covid-19 sürecinde milyonlarca yeni kullanıcıya ulaşan dijital içerik platformu Netflix, dünya çapında 193 milyondan fazla kişiye hizmet veren oldukça büyük bir platform haline geldi.

Bu süreçte birçok yeni yapımı kullanıcılarına sunan Netflix, her yıl milyarlarca dolarlık yapımları kullanıcılarla buluşturmaya devam etti. Özellikle bu yıl çok büyük yapımlarla karşımıza çıkan dijital film/dizi platformu Netflix, ünlü bir analiz şirketinin analistine göre fiyatlarda çok yüksek bir artışa gidebilir. Teknoloji sitesi BGR tarafından aktarılan habere göre Jefferies adlı şirketin analisti olan Alex Giaimo, çok yakında Netflix fiyatlarının artacağını söyledi.

Netflix fiyatlarının Kuzey Amerika bölgesinde yüksek fiyatlara çıkarılacağını aktaran Jefferies analisti Alex Giaimo, aynı şekilde Avrupa’da da fiyatların yüksek oranlarda artış gösterebileceğini bildirdi. Ünlü analist ABD için müjdeli bir haber vererek ABD’de fiyatların artmayacağını söylese de, ülkemiz için oldukça üzücü bir haber verdi. “ABD’liler üzülmeyin, büyük ihtimalle fiyat artışı Avrupa’da, Orta Doğuda ve Afrika’da yaşanacak” açıklamasında bulunan analist, Türkiye’nin de dahil olduğu bölge grubunun fiyat artışlarından etkileneceğin belirtmiş oldu.

Fiyat Artışı Türkiye’de de Yaşanacak

Netflix, Abonelik Ücretini Yüksek Oranlarda Arttırabilir Dünya devi dijital film/dizi platformu Netflix, ünlü bir analiz şirketinin analistine göre fiyatları çok yakında çok yüksek oranlarda yükseltebilir.

Netflix’in derinleşen içerik kütüphanesi ve büyük ölçekli tüketici değeri önerisi göz önüne alındığında uluslararası pazarlarda fiyatları yükseltebileceğine güvenimiz var.” şeklinde açıklamalarda bulunan Giaimo, dünya çapındaki milyonlarca Netflix abonesini ilgilendiren bir konuya değinmiş oldu. Alex Giaimo’nun açıklamalarına göre ABD etkilenmeyecek olsa da, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgeleri fiyat artışından etkilenecek. Bu sebeple Türkiye’de de Netflix fiyatları yüksek oranda artış göstermiş olabilecek. Açıklamalara göre Netflix, Ekim ayının 20. gününde(20 Ekim 2020), yani 2 hafta sonra yeni rapor yayınlayacak. Yeni fiyat artışının da bu rapor ile ortaya çıkma olasılığı bulunuyor.

Benzer içerik:  Zoom'a Dev Rakip: Google Meet Ücretsiz Oldu

Fiyat artışının da 1-2 dolar seviyesinde olduğu belirtilirken, bu fiyatın ülkemiz için büyük etki edebileceğini söyleyebiliriz. Standart aboneliği aylık 30 TL değerinde olan Netflix, yalnızca 2 dolarlık bir fiyat artışı ile Standart abonelik fiyatını 45 TL‘ye çekebilir. Bu da Ultra HD aboneliğinin de 57 TL olabileceği anlamına geliyor. Son günlerde kurun oldukça hareketli olması, gelecek olan fiyat güncellemesiyle ülkemizdeki Netflix abonelerinin işini zorlaştırabilir.

Diğer bir yandan ülkemize gelen Amazon Prime, hem dizi/film aboneliğini, hem oyun aboneliğini, hem de Amazon üzerinde premium kargo özelliğini bizlere yalnızca aylık 8 TL‘den sunuyor. Kalıcı olarak aylık 8 TL’den karşımıza çıkan Amazon Prime üyeliği, Netflix aboneliklerinin fiyatının yükselmesi durumda çok daha büyük popülerlik kazanabilir. Ayrıca dilerseniz, “Amazon Prime Üyeliği Nasıl Yapılır” başlıklı yazımıza giderek Amazon Prime’a 1 ay boyunca ücretsiz üye olabilirsiniz.

Kaynak: https://bgr.com/2020/09/28/netflix-price-increase-happening-soon-analyst-estimates/

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir