Netflix’in 2020 İkinci Çeyreğindeki Kazancı Açıklandı

Dijital dizi/film platformu Netflix, 2020 İkinci çeyreğindeki finansal raporunu açıkladı. Şirketin 2020 ikinci çeyreğindeki gelirleri tamamıyla belli oldu.
 Netflix’in 2020 İkinci Çeyreğindeki Kazancı Açıklandı

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından biri olan ve özellikle covid-19 salgını sürecinde iyi bir yükseliş yaşayan Netflix, dünya çapında 150 milyondan fazla abonesiyle dünyanın en büyük dijital film/dizi/belgesel platformu olarak karşımıza çıkıyor. 150 milyon aktif aylık kullanıcısı bulunan Netflix, bu kullanıcılara devamlı olarak yeni içerikler sunarak platformu canlı tutmayı amaçlıyor.

Uygun fiyatlar ile abonelerine güncel ve oldukça iyi içerikler sunan Netflix, hem orjinal yapımlarıyla hem de diğer yapımlarla platformu oldukça kullanışlı hale getiriyor. Elbette bunun karşılığı da Netflix’e devasa karlar getiriyor. Netflix tarafından açıklanan resmi rakamlara göre 2020 yılının ikinci çeyreğinde platformdan elde edilen gelirler belli oldu. Yapılan açıklamalara göre Netflix, 2020 ikinci çeyrekte tam 6 milyar 150 milyon dolar gelir elde etti.

Diğer bir yandan bu gelire ek olarak 1 milyar 360 milyon dolarlık bir de işletme geliri elde edildi. Tüm bu gelirler hesaplandığında şirketin net karı ise 720 milyon dolar olarak ortaya çıktı. 2020 Nisan-Mayıs-Haziran aylarında 720 milyon dolarlık net kar elde eden Netlfix, bu süreçte hisse değerlerinde de hisse başına 1,59 dolarlık bir artış yaşadı. Genel olarak baktığımızda dünyanın en büyük dijital yayın platformu olarak kalmaya devam eden Netflix, tahmin edilen ikinci çeyrek gelirini de geçmeyi başardı.

İlgili İçerik  Netflix'in Şimdiye Kadar Çektiği En Büyük Bütçeli Film Geliyor
Netflix'in 2020 İkinci Çeyreğindeki Kazancı Açıklandı

Daha önce Yahoo Finance tarafından yapılan tahminlerde Netflix’in 2020 ikinci çeyrekte 6 milyar 80 milyon dolar geliri geçeceği ve hisse değerlerinde hisse başına 1,81 dolar artış yaşanacağı belirtilmişti. Netflix, ikinci çeyrek gelirini başarıyla geçse de hisse başına 1,59 dolarlık gelişme yaşayarak burada biraz geride kalmış oldu.

Diğer bir yandan Netflix, üçüncü çeyrek için tahminlerini de sundu. 2020 üçüncü çeyrek için net gelirin 954 milyon dolar olacağını tahmin eden Netflix, toplam gelirin 6 milyar 330 milyon dolar olacağını ve işletme gelirinin de 1 milyar 250 milyon dolar olacağını tahmin etti. Üçüncü etapta daha iyi bir gelir planlayan dev içerik platformu Netflix, bu konuda başarılı olacak mı hep birlikte göreceğiz. Güncel gelişmeler ve daha fazla teknoloji haberleri için “kitle.net” web sitemizi ziyaret edebilir ve ücretsiz abone olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Unutulmaz Filmlerin Unutulmaz Müzikleri başlıklı makalemizde En İyi Film Müzikleri, Film Müzikleri ve Unutulmaz Film Müzikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın