Netflix, 1 Aylık Ücretsiz Denemeyi Kaldırdı

 Netflix, 1 Aylık Ücretsiz Denemeyi Kaldırdı

Netflix, uzun zamandır yeni kullanıcıların platformu denemeleri için 1 aylık ücretsiz üyelik planı sunuyordu. Bugün ise platform güncellenerek 1 aylık ücretsiz üyelik seçeneği kaldırıldı.


İlginizi Çekebilir: 2019’da En Çok İzlenen 10 Netflix Filmi ve Dizisi

Netflix’in yeni kullanıcılar için ilgi çeken üyelik planı artık kaldırıldı. Daha önce alınabilen 1 aylık ücretsiz üyelik planları platformun güncellemesi ile birlikte tarihe karıştı. Artık yeni üye olmak isteyen kullanıcılar, önceki aylık ücretlendirmeler üzerinden platforma kayıt olabilecek ve herhangi bir ücretsiz deneme hakkı sunulmayacak.

Yeni üye olmak isteyen kullanıcılar, veya daha eski kullanıcılar 18 TL’den başlayan aylık fiyatlar ile platforma kayıt olabilecek ve aylık olarak bu ücretlerle üyeliklerini sürdürebilecek. HD kullanmak isteyen kullanıcılar ise aylık 30 TL’den üyeliğe sahip olabilecek.


Netflix’in, ücretsiz üyelikleri kaldırması hakkında herhangi bir açıklama şuanda gelmedi fakat bazı ülkelerde hala 30 günlük ücretsiz üyeliklerin bulunması da dikkat çekti. Ülkemizde bu tür ücretsiz üyelikler uzun süredir bir çok kişi tarafından kullanılıyor ve bazı kişiler ücretsiz üyelik sistemini suistimal ederek haksız kazanç elde ediyordu. 1 aylık ücretsiz üyelik açan bazı kişiler, bu üyelikleri bir çok platformda satarak haksız kazanç elde ediyordu. Bu da akıllara “Netflix ücretsiz üyelikleri bu yüzden mi kaldırdı?” sorusunu getirdi.

Netflix, Sansür Uygulamaları Hakkında Resmi Açıklama Yaptı

Ülkemizde aktif olarak 1.5 milyon kullanıcısı bulunan Netflix‘de, yüz binlerce sahte deneme hesabı açıldığı düşünebiliriz. Çünkü bir çok kişi bunun satışını yaparken, bir çok kişi de sanal kartlar ile birden fazla deneme hesabı oluşturuyor. Bu da akıllara Netflix’in bu tür olaylar sebebiyle Türkiye’deki ücretsiz üyelik planını durdurmuş olabileceğini getiriyor. Bu sorunun akıllara gelmesinin diğer bir sebebi de bazı ülkelerde ücretsiz üyelik planının hala devam etmesi.

İlgili İçerik  Netflix, Çalışanları İçin Toplam 150 Milyon Dolar Bağışladı

Netflix gibi dev bir platformun giderleri düşünüldüğünde, eğer ücretsiz üyelikler bu gibi nedenler ile durdurulduysa oldukça haklı bir sebep. Çünkü bir çok kişi Netflix’e 30 TL vermek yerine, haksız kazanç elde eden kişilerden 10 TL’ye hesap almayı daha uygun görüyordu. Netflix’den, ücretsiz üyelikleri bu tür olaylar sebebiyle kaldırdığı yönünde bir açıklama henüz gelmemiş olsa da, bu tür haksız kazanç elde eden kişilerin de bir nebze önüne geçilmiş oldu.

Ek: Bir çok ülkede Netflix ücretsiz üyelikleri durduruldu fakat Amerika, Rusya ve Almanya gibi ülkelerde hala devam etmesi merak konusu oldu. Ücretsiz üyelikler sadece Türkiye’de değil, bir çok ülkede durduruldu.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın