Türk Hosting Devi Natro, 200 Milyon TL’ye Team.Blue’ya Satıldı

Türkiye'nin en büyük hosting ve alan adı sağlayıcılarından biri olan Natro, 200 Milyon Liralık anlaşma ile Team.Blue'ya satıldı.
 Türk Hosting Devi Natro, 200 Milyon TL’ye Team.Blue’ya Satıldı

Türkiyenin en büyük hosting ve alan adı sağlayıcı şirketlerinden biri olan ve 70 çalışanı bulunan Natro, 200 milyon TL‘lik anlaşma ile birlikte Avrupa’nın en büyük hosting sağlayıcılarından biri olan Team.Blue‘ya satıldı.

Geçtiğimiz yıl açıkladığı rapor ile Türkiye‘nin en büyük hosting firması olduklarını belirten Natro, aynı zamanda alan adı ve sunucu satışıyla Türkiye’nin en önde gelen şirketleri arasında yer alıyordu. 550.000’den fazla alan adı kaydı sağlayan ve toplamda 120.000’den fazla müşterisi bulunan Natro, hızla büyüyen hosting şirketleri arasında emin adımlarla ilerliyordu.

Bunun farkında olan Avrupa’nın en büyük hostng sağlayıcı şirketlerinden biri olan Team.Blue, açıklamalara göre Natro’ya bir teklif götürdü. Teklife göre Natro’nun 200 milyon TL’lik bir anlaşma ile Team.Blue bünyesi katılması isteniyordu. Ardından anlaşma kabul edilerek 200 milyon TL’lik dev bir yatırım ile Team.Blue, Natro’nun yeni sahibi oldu.

Türk Hosting Devi Natro, 200 Milyon Liraya Satıldı

E-Posta, alan adı ve hosting, sunucu güvenliği gibi pek çok hizmet veren Natro, işletmelere ve kişisel olarak web site barındırmak isteyen kişilere oldukça iyi çözümler sunuyor. Dünya çapında iyi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Natro, 1999 yılından beri dileyen herkese hizmet sağlıyor.

Gelişen teknolojiler ve insanların dijitale geçiş sağlaması sebebiyle web barındırma, alan adı ve sunucu hizmetleri bir çok kişinin de ilgisini çekiyor. Son zamanlarda artan talep, GoDaddy gibi devlerin daha çok büyümesini sağlarken, Natro gibi şirketlere de oldukça yeni bir kullanıcı kitlesi kazandırdı. Bu sebeple bu alanda pek çok şirket de ilgi odağı oldu.

İlgili İçerik  Elon Musk: Coronavirüs Kısıtlamalarını Derhal Kaldırın

İlgili satın alma hakkında konuşuan Natro CEO’su Nedim Mitrani “Natro’nun team.blue’ya katılmasından dolayı oldukça heyecanlıyız. Natro, artık Avrupa’nın en büyük şirketlerinden biri olan Team.Blue tarafından destelenecek. Hizmetleri ile müşterilerini daha da şaşırtacak olan Natro, Türkiye’de daha fazla büyümeyi hedefleyecek. Bu, Natro’nun başarı öyküsünde yeni bir bölüm!”” açıklamalarında bulundu.

Natro’nun satışı için ödenilen bedel resmi olarak açıklanmamış olsa da, bazı kaynaklara göre 150 milyon TL, bazı kaynaklara göre de 200 milyon TL’lik bir anlaşma ile satış gerçekleşti. Avrupa’nın en büyük hosting şirketlerindne olan ve 2 milyondan fazla müşteriye ev sahipliği yapan Team.Blue, artık Natro’yu da yönetecek.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın