Connect with us


Bilim & Sanat

NASA’nın Desteklediği ANITA, Paralel Evrene Dair Kanıt Buldu

Dünyanın en büyük uzaycılık kurumu NASA’nın desteklediği ANITA, araştırmalar sonucunda paralel evrene kanıt olabilecek bazı bulgulara rastladıklarını belirtti.

Zaman:

Tarih:

Nasa'nın Desteklediği ANITA, Paralel Evrene Dair Kanıt Buldu

ABD merkezli dünyanın en büyük uzaycılık kurumlarından olan NASA’nın desteklediği Antarctic Impulsive Transient Antenna, yani kısaca ANITA, Antarktika’da yaptığı araştırmalar sonucunda Paralel Evren‘e dair bazı kanıtlar bulmuş olabileceğini paylaştı.

Uzun yıllardır merak konusu olan ve bir çok filme/diziye konu olan paralel evrenler hakkında kesin bir kanıt bulunmuyor. Fakat ANITA’nın rastladığı bulgular bu durumu değiştirebilir. NASA tarafından da desteklenen ve 35 milyon dolarlık büyük bir fon ile güçlendirilen ANITA, Peter W. Gorham‘ın önderliğinde uzun süredir Antarktika’da çeşitli araştırmalar yapıyor.

Burada evreni dolduran parçacıkları araştıran araştırmacılar, Antarktika buzullarının yüksek enerjili nötrinolarla etkileşime girdiğinde yaydığı radyo dalgalarını tespit edebilecek bir şekilde özel olarak tasarlanan bir balon kullanıyor. Havada uzun süre kalarak yüksek enerjili parçacıkları tarayan bu balon, verilerin zarar görmemesi amacıyla Antarktikada kullanılıyor.

Yine her zamanki gibi araştırmalarını sürdüren ekip, balonun üçüncü uçuşunda, yani bu sefer yaptıkları araştırma sırasında önceki uçuşlardan topladıkları verileri araştırma kararı verdi. Araştırmacılar, yaptıkları araştırmaya göre sinyallerin uzaydan değil yerin altından geliyor gibi göründüğünü söyledi. Araştırmacıları Paralel Evren’e inandıran nokta da tam olarak burasıydı.

Benzer içerik:  Starlink Uyduları, Yangından Küle Dönen Bölgelere Uzaydan Yardım Ediyor
Nasa'nın Desteklediği ANITA, Paralel Evrene Dair Kanıt Buldu

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan ANITA araştırmacılarından biri, şunları söyledi; “Bu sinyali açıklamak için bizimkiyle aynı büyük patlamada meydana gelen paralel bir evrenin varlığına ihtiyaç var. Bu ayna dünyada artılar eksiyle, sağ solla yer değiştiriyor ve zaman geriye doğru akıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel