NASA Personeli Corona Virüslü Çıktı, Ofise Gitmek Yasaklandı

 NASA Personeli Corona Virüslü Çıktı, Ofise Gitmek Yasaklandı

Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, dünyanın en büyük uzaycılık kurumu NASA‘yı da vurdu. NASA’nın 2 personelinde corona virüsü testi pozitif çıkarken, diğer çalışanların korunması amacıyla evden çalışın çağrısı yapıldı.


İlginizi Çekebilir: Türk Bilim İnsanı Betül Kaçar, NASA’nın Özel Ekibine Kabul Edildi

Dünyanın en büyük uzaycılık kurumlarından olan NASA, corona virüsünden dolayı zor durumda kaldı. Yapılan testlerde 2 NASA çalışanında corona virüsü vakası çıkınca güvenlik amacıyla çalışmalar iptal edildi. NASA, tüm çalışanlarına ofise gelmemeleri ve evden çalışmaları için çağrıda bulundu.

NASA Personeli Corona Virüslü Çıktı, Ofise Gitmek Yasaklandı

NASA, yaptığı açıklamalarda yaklaşık 17 bin çalışanına evden çalışma çağrısında bulundu ve ofise gelmemeleri konusunda uyardı. Nasa yöneticisi Jim Bridenstine, yaptığı açıklamada şunları belirtti;

NASA topluluğuna söylediğim gibi, merkezde görev gerektiren bir iş yapıyorsanız ve kendinizi hasta hissediyorsanız ofise gitmeyin!

NASA, faaliyetlerini yürütebilmek amacıyla gerekli minimum miktarda personel ile çalışmalarını yürütmeye devam edecek.

Corona virüsü ile ilgili tüm haberleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerik  Sağlık Bakanı: Bir Kişide Daha Corona Virüsü Tespit Edildi

Corona Virüsü Son Durum (18.03.2020 – 19:15)


Her 10 Corona Vakasından Yalnızca 1'i Tespit Edilebiliyor

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 208.341
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 8.301
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Kongo, Türkiye
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 82.975
  5. Türkiye: 98 vaka – 1 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kendine Hayran Bırakan Unutulmaz Yabancı Dizi Müzikleri başlıklı makalemizde Dizi, Dizi Müzikleri ve Unutulmaz Dizi Müzikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın