NASA, Dünya Gününe Özel Muhteşem Bir Fotoğraf Yayınladı

 NASA, Dünya Gününe Özel Muhteşem Bir Fotoğraf Yayınladı

ABD merkezli Dünyanın en büyük uzay kurumu NASA, 22 Nisan Dünya Günü‘ne özel 2017’de çekilen muhteşem bir dünya görüntüsü yayınladı.


İlginizi Çekebilir: NASA Personelinde Corona Virüsü Tespit Edildi, Tüm Çalışanlara Ofise Gitmek Yasaklandı

Amerika Birleşik Devletlerinin bir kurumu olan dünyanın en büyük uzay çalışmaları merkezi NASA, 22 Nisan Dünya Günü’nü kutlamak amacıyla 2017 yılında Goddard Uzay Uçuş Merkezi tarafında çekilmiş ve düzenlenmiş olan bir dünya fotoğrafını paylaştı.

İlk olarak bundan tam 52 yıl öncesi 22 Nisan 1970 tarihinde kutlanan Dünya Günü, NASA tarafından bu muhteşem dünya görüntüsüyle kutlandı. Gece çekilmiş bir dünya görüntüsünün üzerine MODIS cihazı aracılığıyla düzenlemelerde bulunan NASA, dünyamızın harika bir fotoğrafını bizlere sunuyor.

NASA, Dünya Gününe Özel Muhteşem Bir Fotoğraf Yayınladı
NASA’nın Goddard Uzay Uçuş Merkezi Miguel Román’dan Suomi NPP VIIRS verilerini kullanan Joshua Stevens’ın NASA Dünya Gözlemevi görüntüsü

NASA’nın açıklamalarına göre 2011 yılında uzaya gönderilen NPP uydusu 9 yıldır yani bugüne kadar, Goddard Uzay Uçuş Merkezi’nden Dünya bilimcisi Miguel Román liderliğinde yönetilen bir grup araştırma ekibi tarafından kullanılıyor ve ekip gece ışıkları verisilerini analiz ediyor. Bu gece ışıklarını analiz eden ekip, Fotoğrafların daha net ve daha doğru olabilmesi için yazılımlar algoritmalar geliştiriyor.

İlgili İçerik  Güney Kore, Kripto Para Ticaretine Vergilendirme Getiriyor

Makalemizde paylaştığımız 2017 yılında NASA tarafından çekilen bu dünya fotoğrafı gibi bir çok fotoğraf, özel olarak geliştirilmiş algoritmalar ve yazılımlar sayesinde daha net ve daha çekici hale gelebiliyor. Ayrıca fotoğraftaki gerçeklikler saptırılmıyor, algoritmalar tarafından görüntü olarak sadece iyileştirmeler uygulanıyor.

NASA’dan Dünya Günü Paylaşımı


Bir önceki yazımız olan Zamanda Yolculuğu Çıkmaza Sokan Büyükbaba Paradoksu başlıklı makalemizde Büyükbaba Paradoksu, Dede Paradoksu ve Zamanda Yolculuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın