Müzik Platformları, George Floyd İçin 9 Dakika Susturuldu

Spotify, Apple Music, Amazon Music gibi uygulamalar, ABD'de polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd'un anısına 8 dakika 42 saniye boyunca susturuldu.
 Müzik Platformları, George Floyd İçin 9 Dakika Susturuldu

Dünyanın en çok kullanılan dijital müzik uygulamaları Apple Music, Spotify, Amazon Music, YouTube Music, George Floyd’un anısına “Blackout Tuesday” adı altında susturuldu. George Floyd’un polis tarafından boğularak öldürülmesini ve ırkçılığı kınayan müzik platformları, George Floyd’un 8 dakika 42 dakika boyunca nefessiz bırakılmasına ve hayatını kaybetmesine göndermede bulunarak, 8 dakika 42 saniye boyunca susturuldu.

Bu müzik uygulamalarından olan Apple Music, Spotify, YouTube Music ve Amazon Music, Pazartesi günü yapılan eylemlere destek vererek 8 dakika 42 saniye boyunca hizmetleri durdurdu. Bu süre boyunca müzik dinleme ve satın alma işlemleri gerçekleştirilmedi. Popüler müzik platformlarının bu hareketi oldukça ilgi çekerken, bir çok kişiden destek geldi.

Müzik Platformları, George Floyd İçin 9 Dakika Susturuldu

Ayrıca müzik platformları bununla da kalmadı, ilgili platformlar George Floyd’un anısına ve “Blackout Tuesday” kampanyasına özel özel bir parça listesi hazırladı. Buna ek olarak dev müzik uygulamaları dışında diğer hizmet veren pek çok dijital müzik uygulaması, Salı günü platformları susturma kararı aldı.

İlgili İçerik  GoPro, Corona Virüsü Sebebiyle İşgücünü Azaltıyor

Black Tuesday isimli kampanyaya bir çok müzik şirketi de katılarak kampanyaya desteklerini gösterdi. Drake, Ariana Grande, Taylor Swift gibi sanatçıların çalıştığı Republic Records, Beyonce, Adele gibi sanatçıların yer aldığı Columbia Recordsv ve daha bir çok önde gelen müzik kuruluşu kampanyaya destek verdi.

Siyah arka planda “Siyahi topluluğun yanındayız. Çalışanlarımız, ortaklarımız, sanatçılarımız ve yaratıcılarımız. Irkçılık, adaletsizlik ve eşitsizlikle mücadelede buradayız. Şimdi sessizlik zamanı değil.” şeklinde açıklamada bulunan Spotify, binlerce kişinin beğenisini ve desteğini topladı.

Bir önceki yazımız olan Resim Çizebilen Sesli Asistan: Yandex Alisa başlıklı makalemizde Alisa, Resim ve Yandex hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın