Musk, Attığı Tweet ile Ortalığı Karıştırdı: “Kırmızı Hapı Al”

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Elon Musk, "Kırmızı Hapı Al" şeklindeki tweet'i ile yine Twitter'ı karıştırmayı başardı. Alevlenen tartışmaya matrix yönetmeni ve Donald Trump'ın kızı da katıldı.
 Musk, Attığı Tweet ile Ortalığı Karıştırdı: “Kırmızı Hapı Al”

Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin kurucusu olan ünlü milyarder Elon Musk, yine sosyal medyayı karıştırmayı başardı. Son zamanlarda yaptığı paylaşımlar ile dikkat çeken Musk, oldukça çok konuşulmaya devam ediyor. Musk, attığı Tweetler ile adını daha çok kez duyuracağa benziyor.

Ünlü milyarder Musk, dün resmi Twitter hesabı üzerinden “Kırmızı Hapı Al” şeklinde garip bir paylaşımda bulunmuş, ardından bir çok kişiden ilginç yanıtlar gelmişti. Kısa sürede 400 bin’den fazla beğeniye ulaşan paylaşıma ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump da yanıt verdi. Musk’ın Tweet’ini yanıtlayan Ivanka Trump, “Alındı” şeklinde paylaşımda bulundu

Kırmızı hapı al paylaşımının ne anlama geldiğini anlamayan Twitter kullanıcıları ise bu konuyu tartışmaya başladı. Tartışmalar oldukça büyüse de kırmızı hapın Elon Musk için ne anlama geldiği bilinmiyor. Fakat ilgili paylaşımın Matrix filminden bir alıntı olduğu biliniyor.

Matrix 4'ün Çekimleri Corona Virüsü Sebebiyle Ertelendi

Bildiğiniz gibi Elon Musk’ın da oldukça sevdiğifilmlerden olan 1999’da gösterime giren The Matrix filminde böyle bir bölüm yer alıyor. Filmde, simülasyondaki Neo isimli karaktere Mavi ve Kırmızı hap sunuluyor. Neo Mavi Hapı alırsa simülasyonda kalmaya devam ediyor. Eğer Kırmızı Hapı alırsa simülasyondaki “Harikalar Diyarı”nda kalmaya devam eder.

İlgili İçerik  Facebook, Corona Virüsü Sebebiyle Zarara Uğrayan Küçük İşletmelere 100 Milyon Dolar Bağışlıyor

Bir çok kişi Elon Musk’ın bu Tweet ile SpaceX projesine gönderme yaptığını söylese de, bir çok kiş ide bu Tweet’in ABD’nin bazı kurumlarına gönderme yapmak amacıyla atıldığını söylüyor.

Tartışmalar sürerken ve ortalık iyice karışmışken, Trump ve Ivanka Trump’ın Tweet’ine Matrix yönetmeninden çok ilginç bir cevap geldi. Garip bir tartışma başlatan Elon Musk ve Ivanka Trump, Matrix’in Lilly Wachowski‘nin de ilgisini çekti. Lilly Wachowski, “İkinizi de s***yim” şeklindeki Tweeti ile ortalığı daha da karıştırmayı başardı.

Elon Musk “Kırmızı Hap” Tartışması;

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın