Connect with us


Dijital Haberler

Mulan Filmi Sinemalar Yerine Doğrudan İnternette Yayınlanacak

Walt Disney’in en büyük bütçeli filmlerinden biri olan Mulan, covid-19 sebebiyle üst üste ertelendi ve şimdi de filmin sinemada vizyona girmeyeceği açıklandı.

Zaman:

Tarih:

Disney'in Mulan Filmi, Doğrudan İnternette Yayınlanacak

Eğlence sektöründe dünyanın en büyük medya şirketlerinden biri olan Disney, covid-19 sebebiyle oldukça zor bir duruma girdi. Covid-19 salgınının ilk yayıldığı zamanlar olan 2020 Ocak-Şubat aylarında salgının durdurulamaması, herkesin evine kapanmasına ve özel şirketlerin de çalışamamasına sebep olmuştu. Disney, bu süreçte neredeyse %50‘lik bir piyasa değeri kaybı yaşadı. Tek kayıp şirketin hisselerinde de değildi.

Dünya çapında milyonlarca kişinin merakla beklediği birçok filmini covid-19 sürecinden önce hazırlayan Disney, salgının patlamasıyla birlikte bu filmleri vizyona süremedi. Disney, çok büyük bir başarı beklenen Avatar, Star Wars ve Mulan filmlerini sinemada yayınlayamamış, sürekli erteleme kararı almıştı. Daha önce 2 kez ertelenen ve en son 21 Ağustos 2020’ye alınan Mulan, bu tarihten de vazgeçilerek bilinmeyen bir tarihe vizyon tarihi verilmişti. Şirket, şimdi ise filmi sinemada yayınlamaktan vazgeçti.

Defalarca erteleme kararı alan Disney, bu filmi sinemalarda yayınlamalarının çok uzun sürebileceğini düşünerek yeni bir karar aldı. Bu karara göre 200 milyon dolar bütçeli Mulan filmi, sadece Disney Plus üzerinden yayınlanacak. Netflix’in en büyük rakiplerinden olan Disney+, Mulan filmini 4 Eylül 2020 tarihinde bizlere sunacak.

Mulan Filmi Sinemalar Yerine Doğrudan İnternette Yayınlanacak Walt Disney'in en büyük bütçeli filmlerinden biri olan Mulan, covid-19 sebebiyle üst üste ertelendi ve şimdi de filmin sinemada vizyona girmeyeceği açıklandı.

Daha önce 20 Ağustos tarihine erteleme kararı alan Disney, bu kararı iptal etmesinin ardından çok da uzak bir tarihi seçmedi. Filmin 20 Ağustos’tan 15 gün sonraya, yani 4 Eylül 2020 tarihine ertelendi. Bu tarihte ise dileyen herkes Disney Plus üzerinden filme ulaşabilecek. Açıklamalara göre film, Disney+ üzerinde 30 dolar üzerinden satışa sunulacak. Sinema fiyatlarına göre oldukça yüksek bir fiyat olsa da, ülkemizde bu şekilde olmayacak.

Benzer içerik:  Sevilen Netflix Filmi Extraction'ın Yeni Filmi 2021'de Çekilecek

Disney, sadece Disney Plus’ın aktif olduğu ülkelerde filmi dijitalden yayınlayacak. Bu platformun aktif olmadığı ülkelerde ise film, sinemalarda yayınlanacak. Açıklamalara göre Türkiye’de Mulan filmi 4 Eylül’de sinemalarda vizyona girecek.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak güncel haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz. Ayrıca hemen aşağıdan Mulan filminin fragmanına da ulaşabilirsiniz.

Mulan Fragman

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir