Connect with us


Film Haberleri

Mulan Filmi Gişede Beklediğini Bulamadı

Bu yılın en çok beklenen yapımlarından biri olan Disney yapımı sinema filmi Mulan, gişede ilk günlerinde maalesef beklediği başarıya ulaşamadı.

Zaman:

Tarih:

Mulan Filmi Gişede Beklediğini Bulamadı

2020 yılının en çok beklenen filmlerinden biri olan Disney yapımı Mulan, birçoğunuzun da bildiği gibi covid-19 salgını sebebiyle birçok kez ertelenmek zorunda kalmıştı. 2020 yılının en büyük bütçeli filmlerinden biri olan ve dünya çapında büyük bir başarı yakalayacağı düşünülen Mulan filmi, dünya çapında etkili olan covid-19 salgını sebebiyle birçok kez ertelenmiş, daha sonra ise Disney Plus‘ta yayınlanmasına karar verilmişti.

Bunun ardından bir süre sonra ise filmin 4 Eylül tarihinde Disney +‘ta yayınlanması, bununla birlikte dünya çapında sinemaları açan ülkelerde filmin vizyona girmesine karar verilmişti. Geçtiğimiz Cuma günü, yani 3 gün önce vizyona giren ve bu hafta sonu da vizyonda olan Mulan, aynı zamanda Disney +’ta da yayınlanmıştı. Macera/Dram türü bu Disney filmi, 200 milyon dolarlık bütçesiyle çekilmiş ve uzun bir süre vizyona gireceği günü beklemişti.

30 dolar karşılığında Disney Plus platformunda yayınlanan ve Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, Yunanistan, Çin, Singapur, Tayland, Rusya, Macaristan, İsrail, Slovenya, Ukrayna, Polonya gibi birçok ülkede vizyona giren Mulan filmi, Cuma gününden itibaren yalnızca 6 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. 200 milyon dolar bütçeli bir filmin böyle bir açılış yapması, Disney tarafında da tabii ki beklenmiyordu denebilir. Diğer bir yandan bu gişe, ABD dışında elde edilen gişeydi. Belki de önümüzdeki günlerde filmin gişesinde artış yaşanabilir. Fakat Disney için bu rakamların oldukça az olduğunu da belirtmek gerek.

Benzer içerik:  Netflix Türkiye: Temmuz Ayında Yayınlanacak Tüm İçerikler
Mulan Filmi Gişede Beklediğini Bulamadı Bu yılın en çok beklenen yapımlarından biri olan Disney yapımı sinema filmi Mulan, gişede ilk günlerinde maalesef beklediği başarıya ulaşamadı.

Mulan filmi açılışta beklentileri elde edemezken, diğer bir yandan yılın en çok beklenen bir diğer filmi Tenet ise adeta rekor kırdı. Covid-19’a rağmen büyük bir başarı yakalayan Tenet, 26 Ağustos’ta 40 ülkede gösterime girmiş ve ilk haftasında toplam 53 milyon dolarlık bir hasılat elde etmişti. Covid-19 salgıgına rağmen vizyona giren ve 215 milyon dolarlık bütçeye sahip olan bu film, çok kısa bir sürede sanki salgın yokmuş gibi 53 milyon dolarlık bir hasılat yakalamayı başarmıştı. Tabii buradaki başarının en büyük sebebi de, filmin ünlü yönetmen ve senarist Christopher Nolan tarafından yapılmasıydı.

Diğer bir andan vizyona giren filmlerden Tenet dışında bu kadar büyük bir başarıya ulaşabilen olmadı. Dünya çapında milyonlarca kişiyi etkileyen covid-19 salgını sebebiyle sinema dünyası da oldukça kötü etkilendi. İlerleyen günlerde hem Mulan filminin, hem de Tenet filminin hasılatlarını hep birlikte göreceğiz. Gelişmeler için kitle.net’i takipte kalın…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir