Connect with us


Dünya'dan Haberler

Muharrem İnce’den PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Açıklaması

Türkiye’nin önemli siyasetçilerinden biri olan Muharrem İnce, PlayStation 5 oyun konsolunun Türkiye fiyatları hakkında sosyal medyadan dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Zaman:

Tarih:

Muharrem İnce'den PS 5 Türkiye Fiyatı Açıklaması

Türkiye’nin en önemli siyasetçilerinden biri olan, Cumhurbaşkanlığına adaylığını koymasıyla birlikte Türkiye’nin en önemli isimlerinden biri haline gelen Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde Türkiye fiyatı açıklanan PlayStation 5 oyun konsolu hakkında sosyal medyadan dikkat çeken bir açıklama yaptı. İnce, vergilerin konsol fiyatından daha yüksek olmasına dikkat çekti.

Birçoğunuzun da bildiği gibi oyun dünyasının hızla gelişmesi, daha gelişmiş oyun konsolu ihtiyacı yarattı. Yeni oyunların grafiklerinin çok daha yüksek olması, bununla birlikte artık oyuncuların eski oyunlardan sıkılmış ve yeni bir şeyler istiyor olması, teknoloji şirketlerini yeni oyun konsolu üretmeye itti. Bu konuda oyun konsolu pazarının 2 devi Xbox ve Sony, yeni nesil oyun konsolları üretmek adına hızlı bir çalışma yaptı.

PlayStation 5 ve Xbox Series X ismiyle çıkış yapacak olan 2 yeni nesil oyun konsolu, 499 dolarlık yurt dışı fiyatlarının açıklanmasının ardından bir süre sonra da ülkemiz için açıklanmıştı. Xbox Series X 9.299 TL fiyat etiketine sahip olurken, PlayStation 5 oyun konsolu da ülkemiz için 8.299 TL olarak açıklanmıştı. Tabii ki fazlasıyla cep yakacak bu fiyat etiketleri, ülkemizdeki oyuncuların tepkisini çekti.

Muharrem İnce'den PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Açıklaması Türkiye'nin önemli siyasetçilerinden biri olan Muharrem İnce, PlayStation 5 oyun konsolunun Türkiye fiyatları hakkında sosyal medyadan dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Oyun dünyası her geçen gün gelişse de, ülkemizdeki oyuncular için bu gelişmeler pek de sevindirici olmayabiliyor. Çünkü oyun dünyası geliştikçe, oyun maliyetleri ve konsol maliyetleri de fazlasıyla artıyor. Oyun şirketlerinin çok daha fazla maliyete ihtiyaç duyması, oyuncuların karşısına daha pahalı ürünler çıkarmasına sebep oluyor. Yurt dışındaki oyuncular için bu fiyatlar çok etkili olmasa da, ülkemiz için en ufak farklar bile büyük fiyat artışı yaratabiliyor.

Benzer içerik:  PlayStation 5, 16 Eylül'de Düzenlenecek Etkinlikte Tanıtılacak

Oyunlarda yaşanan 10 dolarlık artışların bile ülkemizdeki oyuncular için büyük bir etki yarattığını söylememiz oldukça doğru olur. İşte durum böyleyken, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’in de fiyatı haliyle ülkemizdeki oyuncuları üzdü. Muharrem İnce, 499 Dolar fiyat etiketli oyun konsolu PlayStation 5’in vergilerinin, konsol fiyatından daha yüksek olmasına dikkat çekerek sosyal medyada bir paylaşımda bulundu.

Muharrem İnce’nin PlayStation 5 Tweeti

Muharrem İnce'den PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Açıklaması Türkiye'nin önemli siyasetçilerinden biri olan Muharrem İnce, PlayStation 5 oyun konsolunun Türkiye fiyatları hakkında sosyal medyadan dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

İnce, yaptığı bu paylaşımda vergilerin PlayStation 5 fiyatından daha yüksek olduğuna değinirken, yurt dışına çıkış 4 gün tatil yapıp üzerine Fifa 2021 ile birlikte PlayStation 5 oyun konsolu almanın çok daha kolay olduğunu belirtti. Ülkemizdeki durumun zorluğuna değinen İnce, bu paylaşımıyla 150 bin’den fazla kişinin de beğenisini topladı.

Diğer bir yandan Xbox Series X’in Türkiye fiyatı, daha önce haberimizde aktardığımız gibi yurt dışında da gündem olmuştu. GameRant adlı haber platformu, Türkiye’de alınan vergilerin konsolun kendi fiyatından daha yüksek olmasını eleştirmişti.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir