Motor Şirketi Nikola, Tesla Cybertruck ile Dalga Geçti!

 Motor Şirketi Nikola, Tesla Cybertruck ile Dalga Geçti!

Cybertruck haberleri bu aralar önümüze daha sık çıkacak gibi. Son olarak önümüze gelen haber ise Nikola şirketinin Tesla şirketine sunduğu ilginç teklif.

Nikola Motor Company isimli ABD’li motor üreticisi şirketi, Tesla şirketinin Cybertruck için değişik bir tasarım teklifinde bulundu.

Nikola şirketinin kurucu ortağı olan Trevor Milton, Twitter üzerinden Elon Musk’ı etiketleyerek ilginç bir Tweet attı. Milton, Elon Musk’a gönderme yaptığı Tweet içerisinde şunları belirtti

Merhaba Elon Musk. Biz otomobil veya kamyonet üretmiyoruz, ancak ekibiniz daha büyük bir pazara ulaşmak istiyorsa, bu kamyon tasarımını bağışlamaktan mutluluk duyarım. Ekibim bu aracı tasarladı fakat üretmeyi pek de düşünmüyoruz, bu yüzden bu aracın tasarımını sana bağışlamaktan gurur duyarım. Bana haber ver, konuşalım.

Milton, sözlerini sonlandırırken Tweet‘e aracın tasarımını da ekledi. Şirketinizi daha büyük kitlelere ulaştırmak isterseniz bu tasarımı ücretsiz bağışlayabiliriz diyen Milton’a Tesla severler tarafından da tepkiler geldi.

Aracı çoğu kullanıcı beğendi ve destek verdi. Fakat biz Cybertruck’ın daha modern ve Cyberpunk konseptine daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Nikola şirketinin kamyonet tasarımını Tweet atarak Elon Musk’a öneren Milton, aracın Tesla şirketini daha büyük kitlelere ulaştıracağını belirtti. Elon Musk henüz Tweet’e cevap vermemiş ve herhangi bir açıklama yapmamış olsa da ileri zamanlarda neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerik  Elon Musk'tan Bencil Eleştiri: Faşist Kısıtlamaları Kaldırın

Nikola Kamyonet Tasarımı

Nikola Kamyonet Tasarımı
Nikola Kamyonet Tasarımı

Cyberpunk konseptinden çok modern kamyonetleri andıran Nikola Kamyonet (Pickup) tasarımı gayet hoş görünüyor. Fakat bu görünüşe benze otomobiller zaten bulunuyor. Tesla şirketi ise çok farklı bir şekilde piyasaya girmek istiyor.

Bu 2 Amerikalı şirket Tır üreticisi ve gerçekten de 2 büyük rakip. Milton’un en büyük rakip şirkete neden böyle bir ilginç teklif sunduğu bilinmiyor.

Bir önceki yazımız olan Bilim İnsanları Doğanın 5. Kuvveti X17 Parçacığını Keşfetti başlıklı makalemizde Doğanın 5. Kuvveti, Karanlık Madde ve Parçacık Keşfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın