Connect with us


Kripto Para

Modern Yılların Robin Hood’ları: Hackerlar, Çaldıkları Bitcoin’leri Bağışladı

Modern yılların Robin Hood’ları, fidye saldırısından elde ettikleri kripto paraları bir yardım kuruluşuna bağışladı.

Zaman:

Tarih:

Modern Yılların Robin Hood'ları: Hackerlar, Çaldıkları Bitcoin'leri Bağışladı Modern yılların Robin Hood'ları, fidye saldırısından elde ettikleri kripto paraları bir yardım kuruluşuna bağışladı.

Hackerlar, yaptıkları fidye saldırılarıyla oldukça değerli kripto paraları ele geçirdi. Toplam değeri 10 bin dolar, yani güncel kur üzerinden baktığımızda yaklaşık 78.600 TL olan kripto parayı yaptıkları fidye saldırısı ile ele geçiren hackerlar, çaldıkları kripto paraları kar gütmeyen kuruluşlara bağışladı. Hackerların çaldıkları parayı hayır kurumlarına bağışlaması, uzmanların da dikkatini çekti.

Hackerlar, aslında yasadışı bir şekilde bir sisteme sızmış, ardından bu sisteme fidye yazılımı yerleştirmişti. Bununla birlikte sistemlerden fidye talep eden hackerlar, sistemlerden 10 bin dolar değerinde kripto para toplamayı başarmıştı. Fidye saldırısıyla 10 bin dolarlık bir miktar para ele geçiren hackerlar, garip bir şekilde bu paranın tamamını 2 farklı hayır kurumuna bağışladı.

Modern yılların Robin Hood’ları dedirten bu hareket, birçok kişinin de dikkatini çekti. Hackerlar, ele geçirdikleri 10 bin dolar değerindeki kripto parayı 2 farklı yardım kuruluşuna bağışlarken, “dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek istiyoruz” açıklamasına yer verdi. Hackerların yasadışı fidye yoluyla ele geçirdikleri kripto paraları bu açıklamayla bağışlaması da oldukça ironik tabii ki.

Uzmanlar Olaya Anlam Veremedi

Modern Yılların Robin Hood'ları: Hackerlar, Çaldıkları Bitcoin'leri Bağışladı Modern yılların Robin Hood'ları, fidye saldırısından elde ettikleri kripto paraları bir yardım kuruluşuna bağışladı.

Uzmanlar, hackerların yasadışı yollardan ele geçirdikleri 10 bin doları neden bağışladığına anlam veremedi. BBC tarafından aktarılan haberde, uzmanların açılamalarına da yer verildi. Siber suçlar uzmanları, konuyu araştırdı ve oldukça garip karşıladı. Hackerların bağış yapmasına anlam veremeyen uzmanlar, karanlık hackerların davranışıyla bu davranışın hiç uyuşmadığını belirtti.

Benzer içerik:  Google, Haritalar Uygulamasında Toplu Taşıma Araçlarının Doluluk Oranlarını Gösterecek

Su Projesi ve Uluslararası Çocuk Örgütü, hackerlardan 10 bin dolar bağış aldı. Uluslararası Çocuk Örgütü, yasadışı yollardan yapılan bu bağışı kabul etmeyip itiraz edeceklerini belirtti. Hackerlar ise, büyük şirketlerin sistemlerinden topladıkları fidye paralarının bir bölümünü bağışlamaktan mutlu olduklarını, birilerinin hayatını değiştirmekten memnun olacaklarını şu sözlerle ifade etti: “Şirketlerin ödediği paranın bir kısmının hayır kurumlarına gitmesinin adil olduğunu düşünüyoruz. Birinin hayatını değiştirmeye yardım ettiğimizi bilmekten memnuniyet duyuyoruz. Bugün ilk bağışları gönderdik.

Uzmanlar, hackerların neden böyle bir şey yaptığını anlamasa da, suçluların suçlarını hafifletmek için böyle bir şey yapmış olabileceğini belirtti.

2 Yorum

2 Comments

 1. MuhammedK.

  21 Ekim 2020 at 10:08

  Bütün haberleri siz mi yazıyorsunuz? güzel bir iş bu arada tebrikler kitle.net i seviyorum

  • Ali Çelen

   21 Ekim 2020 at 12:58

   Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir