Connect with us


Dünya'dan Haberler

Mısır Turizm Bakanı Elon Musk’ı Piramitleri İncelemeye Davet Etti

Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin kurucusu ünlü milyarder Elon Musk, Mısır Eski Ticaret Bakanı Rania A. Al Mashat tarafından Mısır piramitlerine davet edildi.

Zaman:

Tarih:

Mısır Turizm Bakanı, Elon Musk'ı Piramitlere Davet Etti

Dünyanın en zengin kişilerinden olan Elon Musk, Tesla ve SpaceX gibi şirketleriyle oldukça büyük bir başarı yakalarken, aynı zamanda sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Geçtiğimiz günlerde Bill Gates ile aralarında geçen tartışma sebebiyle gündem olan Musk, bu gündem bitmeden bir paylaşımla daha gündeme gelmişti.

Dünyanın en gizemli yapılarından biri olan Mısır Piramitleri, birçok komplo teorisine konu oluyor. Bu komplo teorilerinden en büyüğü ise Mısır Piramitlerinin uzaylılar tarafından yapılıp yapılmadığıydı. Yıllardır milyonlarca kişinin konuştuğu piramit konusu, geçtiğimiz günlerde Elon Musk tarafından tekrar gündeme getirilmişti. Ünlü milyarder Musk, “Mısır piramitlerini uzaylılar yaptı” şeklinde paylaşımda bulunarak milyonlarca kişinin dikkatini çekti.

Sizlere haberimizde aktardığımız gibi Elon Musk, bu paylaşımıyla kısa süre içerisinde 536 bin’den fazla beğeni topladı. Tabii ki Elon Musk’ın Mısır Piramitleri hakkındaki bu paylaşımı, Mısır’da da oldukça ilgi çekti. Mısır Eski Turizm Bakanı Rania A. Al Mashat, Elon Musk’ın bu paylaşımını alıntılayarak Mısır Piramitlerine davet etti. Mashat, yaptığı açıklamada “İşini çok beğenerek takip ediyorum. Sizi ve SpaceX’i piramitlerin nasıl inşa edildiğiyle ilgili yazıları keşfetmeye ve ayrıca piramit kurucularının mezarlarını kontrol etmeye davet ediyorum. Bay Musk, sizi bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Mısır Turizm Bakanı, Elon Musk'ı Piramitlere Davet Etti

Mısır Eski Turizm Bakanı (Şimdi ki Uluslararası İşbirliği Bakanı) Rania A. Al Mashat, açıkca Musk’ı Mısır Piramitleri ile ilgili makaleleri okumaya ve onları kimin yaptığını incelemeye davet etti. Diğer bir yandan Mısır arkeolojisi uzmanı Zahi Hawass, “Piramitleri inşa edenlerin köle değil Mısırlılar olduğunu herkese anlatan mezarları ben buldum” açıklamalarıyla Elon Musk’ı hedef aldı. Diğer bir yandan Hawass, Elon Musk‘ın bu açıklamasına “Hayal ürünü” şeklinde yanıt verdi.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel